Начало » Други » Федералният резерв разкри детайли за дигиталния долар

Федералният резерв разкри детайли за дигиталния долар

24.09.2020 19:20 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Федералният резерв разкри детайли за дигиталния долар

Президентът и главен изпълнителен директор на Федералната резервна банка на Кливланд разкри подробности за текущите проучвания на ФЕД за потенциален дигитален долар.

Говорейки в основното си обръщение на 23-ти септември, Лорета Местер подчерта, че Федералният резерв проучва дигиталните валути на централната банка (CBDC) още преди пандемията, отбелязвайки, че неговият съвет на управителите „изгражда и тества редица DLT платформи, за да да разберат потенциалните им плюсове и минуси.“

Тя също така отбеляза инициативи от регионални клонове на Федералния резерв, включително дългогодишното партньорство между Масачузетския технологичен институт (MIT) и Бостън ФЕД, в допълнение към сътрудничеството между клона на ФЕД в Ню Йорк и Банката за международни разплащания.

Въпреки продължаващите проучввания, Местър твърди, че инициативите не „сигнализират за решение на Федералния резерв да приеме такава валута„, добавяйки, че всички въпроси, свързани с „финансовата стабилност, пазарната структура, сигурността, поверителността и паричната политика, трябва да бъдат по-добре разбрани.“

Местър отбеляза, че пандемията, породена от COVID-19, е довела до значителни смущения в „ключовата инфраструктура“ на САЩ, като сектора на плащанията и е довела до големи промени в моделите и обема на вътрешните трансфери.

Разпространението на COVID-19 засили зависимостта на бизнесите и хората от дигиталните услуги и по-бързата свързаност, тъй като много служители започнаха да работят от вкъщи, а потребителите се насочиха към онлайн пазаруването.“

В бъдеще Местър подчерта, че е важно „да се направят необходимите инвестиции, за да се гарантира, че системата за плащания в САЩ ще остане устойчива на фона на екстремни стресови събития, които ще трябва да останат приоритет„.

Речта на Местър идва две седмици след като Централната банка на Бахамските острови обяви, че се стреми да стартира CBDC преди всички останали, разкривайки, че това е дигиталната валута „Sand Dollar“, която ще бъде пусната в национален мащаб през октомври.

Много анализатори обаче критикуват перспективите за успех на инициативите за CBDC, като икономистът Джон Вас описва подкрепяните от държавата виртуални валути като „отбранителна поза“ срещу заплахите, породени от децентрализираните крипто активи за дългогодишната хегемония на правителствата по отношение на паричната политика.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

BlackRock иска да добави стейкинг към своя Етериум ETF

BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.

18.07.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сбербанк се стреми към доминация в руския сектор за крипто попечителство

Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.

18.07.2025 10:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Директорът на Bank of America потвърди слуховете за стабилна монета

Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.

17.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.