Федералният резерв на САЩ всячески се опитва да се справи с инфлацията и да предотврати потенциална рецесия.
През май те повишиха лихвения процент с 25 базисни пункта, което бе последвано от пауза. Въпреки по-ниската от очакваната инфлация от 3% в САЩ Федералният резерв вероятно ще повиши лихвения процент с още 25 базисни точки по време на предстоящото си заседание в сряда.
Вероятността за повишение на лихвените проценти е приблизително 99% според инструментът FedWatch на CME Group, който разчита на данни от търговията с фючърси върху федерални облигации за своите прогнози.
Това увеличение ще постави лихвения процент по федералните фондове между 5.25% и 5.5%.
Този ход може да окаже допълнително въздействие върху икономическата активност, тъй като разходите за вземане на заеми за различни цели, като закупуване на жилища и автомобили, продължават да нарастват.
Ако бъде осъществено, това ще бъде най-високият лихвен процент от 2001 г. насам и единадесетото увеличение за около година и половина.
Според някои доклади това може да бъде последното увеличение на лихвения процент в цикъла на затягане на лихвените проценти на Федералния резерв. Въпреки че инфлацията намаля от 9.1%, тя все още остава над целевия показател от 2%. Окончателно заключение обаче може да се направи едва след приключването на срещата.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.