Федералният резерв на САЩ всячески се опитва да се справи с инфлацията и да предотврати потенциална рецесия.
През май те повишиха лихвения процент с 25 базисни пункта, което бе последвано от пауза. Въпреки по-ниската от очакваната инфлация от 3% в САЩ Федералният резерв вероятно ще повиши лихвения процент с още 25 базисни точки по време на предстоящото си заседание в сряда.
Вероятността за повишение на лихвените проценти е приблизително 99% според инструментът FedWatch на CME Group, който разчита на данни от търговията с фючърси върху федерални облигации за своите прогнози.
Това увеличение ще постави лихвения процент по федералните фондове между 5.25% и 5.5%.
Този ход може да окаже допълнително въздействие върху икономическата активност, тъй като разходите за вземане на заеми за различни цели, като закупуване на жилища и автомобили, продължават да нарастват.
Ако бъде осъществено, това ще бъде най-високият лихвен процент от 2001 г. насам и единадесетото увеличение за около година и половина.
Според някои доклади това може да бъде последното увеличение на лихвения процент в цикъла на затягане на лихвените проценти на Федералния резерв. Въпреки че инфлацията намаля от 9.1%, тя все още остава над целевия показател от 2%. Окончателно заключение обаче може да се направи едва след приключването на срещата.
CoinShares, най-големият европейски инвестиционен посредник в областта на цифровите активи с AUM от над $9 милиарда, получи пълно разрешение съгласно новия регламент на ЕС за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.