Член на управителния съвет на Федералния резерв, нарече Биткойн и други криптовалути волативни, но изясни, че новият клас активи не представлява заплаха за стабилността на американската икономика.
Лейл Брейнард, която също е член на комисията за регулиране на лихвените проценти на централната банка, каза пред аудитория в Ню Йорк:
„Една област, която Федералният резерв наблюдава, е крайната нестабилност, доказвана от някои криптовалути. Например, Биткойн се е повишил с над 1000 процента през 2017 г. и е паднал рязко през последните месеци“. Тя каза, че пазарите на криптовалути „могат да повдигнат важни въпроси за защитата на инвеститорите и потребителите, а някои изглеждат особено уязвими към злоупотреби с пране на пари. Брейнард допълнително предупреди отделните инвеститори да бъдат наясно с „възможните клопки на тези инвестиции и потенциалните загуби“.
Само 19% от отговорилите в проучването са взели заеми за закупуване на криптовалути, а на тези, които са направили това, повече от половината вече са изплатили този дълг. Тя също така посочи, че Федералният резерв ще обърне по-голямо внимание на криптовалутите в бъдеще, като каза: „Нашата оценка на тези пазари е ограничена от непрозрачността им, но ние ще продължим да ги изучаваме“.
Brainard насочваше по-голямата част от забележките си към традиционните класове активи, като акции и облигации, където тя каза, че цените могат да бъдат „особено податливи на неочаквано развитие“, като ускоряване на инфлацията. Все пак тя характеризира цялостните рискове за финансовата стабилност като „умерени“, поради финансовите реформи, въведени след кризата през 2008 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.