Член на управителния съвет на Федералния резерв, нарече Биткойн и други криптовалути волативни, но изясни, че новият клас активи не представлява заплаха за стабилността на американската икономика.
Лейл Брейнард, която също е член на комисията за регулиране на лихвените проценти на централната банка, каза пред аудитория в Ню Йорк:
„Една област, която Федералният резерв наблюдава, е крайната нестабилност, доказвана от някои криптовалути. Например, Биткойн се е повишил с над 1000 процента през 2017 г. и е паднал рязко през последните месеци“. Тя каза, че пазарите на криптовалути „могат да повдигнат важни въпроси за защитата на инвеститорите и потребителите, а някои изглеждат особено уязвими към злоупотреби с пране на пари. Брейнард допълнително предупреди отделните инвеститори да бъдат наясно с „възможните клопки на тези инвестиции и потенциалните загуби“.
Само 19% от отговорилите в проучването са взели заеми за закупуване на криптовалути, а на тези, които са направили това, повече от половината вече са изплатили този дълг. Тя също така посочи, че Федералният резерв ще обърне по-голямо внимание на криптовалутите в бъдеще, като каза: „Нашата оценка на тези пазари е ограничена от непрозрачността им, но ние ще продължим да ги изучаваме“.
Brainard насочваше по-голямата част от забележките си към традиционните класове активи, като акции и облигации, където тя каза, че цените могат да бъдат „особено податливи на неочаквано развитие“, като ускоряване на инфлацията. Все пак тя характеризира цялостните рискове за финансовата стабилност като „умерени“, поради финансовите реформи, въведени след кризата през 2008 г.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.