По време на интервю за CNBC професорът от Wharton Джерми Сийгъл, който е и главен икономист в WisdomTree, призова Фед за спешно намаляване на лихвите с 0.75%.
Той също така твърди, че след следващото заседание трябва да има още едно намаление с 0.75% – и това е минимално, тъй като ставката трябва да бъде между 3.5% и 4%.
Сийгъл спомена също, че на юнската среща от Фед са заявили, че когато инфлацията достигне 2% и безработицата се повиши до 4.2%, дългосрочният лихвен процент по федералните фондове трябва да бъде 2.8%.
Икономистът твърди, че миналия петък тази цел за безработицата е била надхвърлена и е достигнала 4.3%. Инфлацията също е спаднала с 90% от пика си и е близо до целевата стойност. С други думи, Съединените щати са „преизпълнили“ целевите стойности.
Фед искаше тези цели да бъдат достигнати и чак тогава да намали лихвите – но не го направи, което според Сийгъл е абсолютно безсмислено.
Не само САЩ, но и други икономики страдат, заради ирационалното вземане на решения от страна на Джером Пауъл, председателят на Фед, и може да се очаква спешно намаляване на лихвите, тъй като всичко е излязло извън контрола на Федералния резерв.
В смела стъпка за съчетаване на традиционни сектори със стратегия за дигитални активи, главният изпълнителен директор на „Bitcoin Magazine“ Дейвид Бейли е начело на сливането между неговата компания Nakamoto, специализирана в Биткойн, и доставчика на здравни услуги KindlyMD.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.