Финансовият надзорен орган на Обединеното кралство, Financial Conduct Authority (FCA) , разкри, че разследва 18 компании за използване на криптовалути, съобщи местната медия Telegraph на 29-ти декември
В отговор на искането за свобода на информацията (FOI) от изданието, FCA заяви, че закриха по-голямата част от своите разследвания на фирми, свързани с криптовалути, от май миналата година.
От общо 67 такива разследвания, разкриха, че 49 приключват или чрез издаване на предупреждение на замесените или признаване, че няма достатъчно доказателства в подкрепа на подозренията на длъжностните лица.
Статистиката беше точна от 12-ти ноември, добави FOI отговорът. Поради продължаващия характер на производството, FCA отказа да споменава каквато и да е идентифицираща информация за останалите 18 цели на неговата проверка.
През октомври, доклад на British Business Federation Authority оспори, че „лошото регулиране е по-зле, отколкото никаква регулация“, описвайки настоящите усилия на правителството като „глупав подход“.
Този месец видя данъчните власти да пуснат първото въплъщение на криптовалутни данъчни съвети за частни инвеститори, като сходни правила за бизнеса ще дойдат по-късно. Според медията Sky News, над 300 лица свързани с крипто преустановяват дейността си във Великобритания през 2018 година.
В същото време неотдавнашно проучване на общественото мнение откри силна осведоменост за криптовалутите като Биткойн (BTC) сред потребителите на Великобритания.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.