Анализаторът и технологичен предприемач Дейв Трой наскоро сподели в платформата X, че ФБР е отговорило на поредното искане по Закона за свобода на информацията (FOIA) относно самоличността на създателя на Биткойн - Сатоши Накамото.
В последния си отговор ФБР потвърди позицията си, че Сатоши може да е „физическо лице от трета страна“ – фраза, която според Трой често се използва при обсъждане на чуждестранни граждани. Той подозира, че федералните власти може би действително знаят кой е мистериозния създател, но не желаят да признаят, че разполага с каквито и да било документи, свързани с основателя на BTC.
Алтернативно, Трой предполага, че от FOIA службата може да не са разбрали напълно искането му.
По-рано тази година, през август, ФБР за първи път разгледа запитването за Сатоши, след първоначалното искане на Трой. Неговата цел е да открие възможно най-много информация от правителството на САЩ за създателя на Биткойн.
През годините в криптовалутната общност са правени различни предположения за Сатоши Накамото.
Сред най-известните е покойният компютърен учен Хал Фини, който е получил първата в историята транзакция с Биткойн. Мнозина смятат, че Фини може да е Сатоши, въпреки че има и причини за съмнение в тази теория.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.
CoinShares, най-големият европейски инвестиционен посредник в областта на цифровите активи с AUM от над $9 милиарда, получи пълно разрешение съгласно новия регламент на ЕС за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.