Мрежата за синтетични активи Fantasm Finance претърпя атака, като загуби 1,007 ETH на стойност около $2.6 милиона, съобщи екипът в Twitter на 9-ти март. Адресът на нападателя показва степента на кражбата. В момента има около 1.8 милиона FTM в пула, които остават за обратно изкупуване.
Fantasm Finance се извини на общността и каза, че в момента проучва опциите за компенсация. Подробностите за това се очакват днес, на 10-ти март.
Нападателят е използвал Tornado Cash, за да маскира транзакциите, съобщи службата за сигурност PeckShield. Услугата Tornado Cash прекъсва връзката между адресите на източника и местоназначението, т.е. това е услуга за смесване, която прикрива историята на транзакциите.
Крипто общността е разбираемо разстроена от събитието, което добавя към проблемите, пред които са изправени инвеститорите на Fantom Network през последните месеци. Мрежата и свързаните с нея проекти преживяват спад в инвестициите си по няколко причини. Една от основните причини е напускането на Андре Кронье от DeFi.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Украински заместник-министър похвали ролята на криптовалутата в помощите за Украйна
Fantom Network току-що започна да се развива, като през последните няколко месеца се появиха множество платформи. Това го превърна в основна цел за злонамерени личности, които продължават да дебнат нови ниши и мрежи.
Крипто пазарът отдавна е обект на атаки, а пазарът на DeFi е особено уязвим за тях. Честотата, с която стартират нови проекти, без да се подлагат на одит на сигурността, ги прави особено жизнеспособни възможности за нападателите.
NFT също са доходоносна цел за измамниците, като NFT измами се извършват често през последните 12 месеца. Такива нови подсектори на пазара тепърва ще бъдат застраховани или защитени и в най-лошите случаи дори одитирани.
Дори Coinbase не е в безопасност от заплахи. На Coinbase наскоро беше съобщено за експлойт за „унищожаване на пазара“ от етичен хакер, което попречи на платформата да асе превърне в жертва на този експлойт. Coinbase бързо поправи грешката.
Група инвеститори заведе дело срещу Джонатан Милс, основател на проекта Hashling NFT, с твърдения, че той е присвоил милиони, събрани чрез продажби на NFT и свързано с това предприятие за добив на Биткойн.
Властите в Европа разбиха голяма организирана престъпна група, която е използвала криптовалути за прехвърляне на десетки милиони в незаконни средства за мрежи за трафик на наркотици и хора.
Огромна платформа за киберпрестъпления, функционираща предимно чрез Telegram, бе разбита, което нанесе сериозен удар на мрежите за крипто измами в Азия.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.