Начало » Крипто Крими » Фалшиви токени продължават да ‘тровят’ децентрализираната борса Uniswap

Фалшиви токени продължават да ‘тровят’ децентрализираната борса Uniswap

19.08.2020 16:30 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Фалшиви токени продължават да ‘тровят’ децентрализираната борса Uniswap

Фалшивите монети продължават да тровят децентрализирана борса Uniswap, като изявени крипто проекти, свързани с предстоящи продажби на токени, предупреждават за имитатори, които търгуват на платформата.

На 19 август предстоящият децентрализиран финансов (DeFi) протокол за отпускане на кредити Teller Finance публикува в Twitter, че са създадени фалшиви токени на Teller и басейн (пул) на Uniswap.

Teller Labs не са направили официални съобщения за потенциални, планирани или предстоящи пускания на токени.

Дългоочакваната продажба на токени на протокола NEAR също привлече измами от имитатори преди началото на миналата седмица:

Единственото място за официална информация за токените NEAR е near.org/tokens. Всеки NEAR, който се продава в момента на места, които не са споменати там, не е официално санкциониран от фондацията NEAR и участието ви излага на сериозен риск.

Наскоро бяха идентифицирани два токена, представящи се за NEAR, които са се търгували на Uniswap през последните седмици.

Мрежата на Acala също се натъкна на измамници преди продажбата на токени, като в момента, уебсайтът на проекта притежава банер, в който се казва, че „няма официална публична продажба на Acala токени“ и моли членовете на общността да съобщават за подобни измами. 

Фалшиви токени таргетират Uniswap

За разлика от централизираните платформи, Uniswap не поддържа никакви правила или критерии за включване в списъка, което означава, че всеки може да изброи ERC-20 токен на борсата.

Агрегаторът на данни за крипто пазарите CoinMarketCap понастоящем описва Uniswap като предлагащ повече от 400 активни двойки, в допълнение към повече от 300 пазара, които платформата все още не е проверила.

Основателят на Eтериум, Виталик Бутерин, тази седмица сподели за разпространението на измамни токени в Uniswap и се застъпи за създаването на „децентрализирани системи за репутация“ за намаляване на риска:

Създателите на протокола за разрешаване на спорове – Kleros – вярват, че техния проверен регистър на токени може да реши проблема с тези измами. Регистърът, включващ токени, които не са свързани със злонамерени адреси, предлага значки, които показват, че монетите са преминали проверка на потребителите.

Kleros също така пусна front-end на Uniswap, който не позволява на потребителите да търгуват токени, чиито проект не е проверен.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто кражбите достигат $2.1 милиарда през 2025 година

Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.

27.06.2025 16:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Cointelegraph и CoinMarketCap претърпяха хакерски атаки – за какво да внимаваме?

Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.

23.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.