Министрите на финансите на 28 европейски държави на 7-и септември ще се срещнат във Виена, за да обсъдят новите правила за местния крипто сектор.
Неформалната среща, съгласно проекта за черновата на ЕС, ще стане свидетел на широка дискусия по актуални политически въпроси, свързани с финансови и икономически въпроси.
Те включват потенциала на криптото да бъде използван от онлайн престъпниците за трафик на наркотици, укриване на данъци, финансиране на тероризъм и изпиране на пари, както и неговата псевдо-анонимност.
Добавянето на нови мерки на върха на старите означава само едно нещо: старите закони не са в състояние да се справят с най-новите технологии.
Хората, които използват криптовалути, обикновено имат избор дали искат да бъдат регулирани или не. Точно като човек, който пази недекларирани пари, може да реши да ги задържи под матрака, където никой няма да може да ги проследи или банка, където ще трябва да докаже източника на средства. В случая на криптовалутите, да се избере без регулации означава извършване на сделки, използващи частни портфейли, далеч от обхвата на регулираните обменни и портфейлни услуги.
Крипто сферата може да е мястото, където човек може да използва технологията, за да улесни престъпността. И изглежда, че вече се случва. Докладът на Европол, публикуван през февруари, установи, че престъпниците в Европа са изпрали недекларирани парични средства в размер на 5,5 милиарда щатски долара чрез криптовалути. Директорът Роб Уейнрайт твърди, че 4% от всички пари от престъпления са преобразувани в Bitcoin и подобни цифрови активи.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.