ING: 32% от европейците виждат криптовалутите като бъдещето на електронните плащания
Повечето европейци смятат, че криптовалутите могат да бъдат изразходвани в повечето магазини, сочат резултатите от проучване, проведено от ING Bank и публикувано на 18-ти септември.
Проучването, в което са наблюдавани 15,000 европейци от 15 различни страни, отговарящи на въпроси за криптовалути, разкри, че според 51% от анкетираните, криптовалутите могат да бъдат изразходвани в повечето магазини.
Криптовалутите, разбира се, не се приемат в голяма част от магазините, освен ако не сте в “Биткойн град” като Арнем, Холандия, например, или някъде в Япония.
В момента уеб сайтът на CoinMap показва, че в световен мащаб има 15,430 локации, където могат да се харчат криптовалути.
Около 82% от анкетираните правилно са отговорили на поне един от пет въпроса. Нещо повече, немалък процент (41%) са имали високи очаквания за криптовалутите, докато приблизително всеки четвърти (23%) има ниски очаквания. Една трета (32%) от интервюираните хора смятат, че криптовалутите са бъдещето на онлайн разходите.
Освен това над една четвърт (27%) казват, че са отворени към това да получават нови предложения за криптовалута от познати марки и органи, като отбелязват, че банките трябва да предлагат сметки за криптовалути.
Друга четвърт от анкетираните (27%) смятат, че криптовалутите се контролират от централен орган, докато 34% смятат, че не се, докато 44% нямат мнение по въпроса.
И накрая, огромното мнозинство (63%) от всички интервюирани, знаят, че стойността на криптовалутите непрекъснато се променя и 73% знаят, че криптовалутата е вид дигитална валута.
Авторът на статията в доклада отбелязва, че – макар повечето да са чували за криптовалутите – знанията все още са ограничени сред обществеността.
Любопитното е, отбелязва автора, че “групите с по-ниско ниво на познание са склонни да бъдат по-отворени към бъдещо осиновяване.”
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Както бе съобщено в средата на август, онлайн проучване на банковия гигант ING установи, че австрийците са най-скептични към Биткойн и криптовалутите като цяло.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.