Вчера, повече от 100 членове, подписаха хартата в Брюксел, като това число включва IBM, Accenture и Deutsche Telekom. Сред членовете, свързани с блокчейн са Iota, Ripple, ConsenSys и Sovrin Foundation.
Съгласно съобщението, INATBA има за цел да обедини индустриалните стартъпи, малките и средни предприятия, регулаторите и органите за определяне на стандарти, за да внедрят в мейнстрийм блокчейн технологията и DLT.
По време на церемонията в Брюксел, европейският комисар по въпросите на дигиталната икономика и общество, Мария Габриел, отбеляза, че ЕС е решен да насърчава развитието на блокчейн. Тя каза:
В днешната икономика има все по-малко време за изграждане на довери, както е било в миналото. За да се борят с рака, да се балансира възобновяемата енергия, да се проследи автентичността на стоките, участниците трябва да могат да се доверяват един на друг без да се срещат лице в лице. И как можем да постигнем това? Разбира се, с помощта на блокчейн.
Също така се отбелязва, че новата организация е готова да насърчава използването на децентрализирани технологии чрез създаване на специална регулаторна рамка. В нея се посочва:
INATBA има за цел да разработи рамка, която насърчава сътрудничеството между публичния и частния сектор, сближаването на нормативните актове, правната предвидимост и гарантира целостта и прозрачността на системата.
На церемонията беше отбелязано, че 48 допълнителни организации са кандидатствали за членство в деня на старта.
Както се съобщава през януари, Европейският банков орган (EBA) препоръча по-нататъшни изследвания на криптовалутите и ще развие работата по сектора през 2019 в документ, който се фокусира върху „приложимостта и пригодността на правото на Европейския съюз към крипто активите“.
Също през януари, член на Управителния съвет на Европейската централна банка предупреди, че „крипто балонът вече започна да се разпада“.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.