Европейският съюз (ЕС) наскоро обяви най-новата си стратегия за Web4 и виртуалните светове в съобщение за пресата, публикувано тази седмица.
Европейската комисия (ЕК) разкри плана, целящ създаването на виртуални среди и уеб технологии, които да съответстват на ценностите и принципите на ЕС.
В прессъобщението се подчертава необходимостта да се погледне отвъд Web 3 и да се предвиди бъдещият напредък поради бързото развитие на интернет. Стратегическата визия на ЕС за Web 4.0 включва интегриране на дигитални и физически елементи, като се насърчава подобряването на взаимодействието между хората и машините.
Технологичният сектор, известен с бързите си темпове, стимулира непрекъснатия растеж и еволюция в онлайн сферата. В отговор на това ЕС разработи всеобхватен план за навлизане в тази нова фаза на дигиталния прогрес.
Неотдавна Европейският съюз оповести своята дългосрочна стратегия за Web4 и виртуални светове чрез съобщение за пресата във вторник. Този стратегически подход е паралелен на техните икономически перспективи за 2030 г., както вече беше посочено в прессъобщение от март.
В прессъобщението се подчертава, че Web 4.0 е значителна технологична промяна, която води до безпроблемно свързан, интелигентен и поглъщащ свят. Освен това се прогнозира експоненциален растеж на пазара на виртуални светове от €27 милиарда през 2022 г. до невероятните €800 милиарда през 2030 г.
В прессъобщението на ЕС се подчертават няколко „ключови стратегически стълба“ за Web4 инициативата и виртуални светове. Сред тях са насърчаването на талантливи експерти в областта на виртуалните светове, подкрепата за европейските екосистеми на Web4, предоставянето на виртуални обществени услуги за улесняване на напредъка и установяването на глобални стандарти за виртуалния сектор.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.
Европейският съюз даде одобрение на 10 компании, което им позволява да емитират стабилни монети в съответствие с новата рамка за пазарите на крипто активи (MiCA).
Сривът на аржентинския токен Libra разпали отново дебатите за необходимостта от по-силна регулаторна рамка за меме монетите.
Високопоставен служител от Федералния резерв на САЩ настоява за ново законодателство, което да позволи на традиционните финансови институции да емитират стабилни монети, обезпечени с американски долар.