Джон Макaфи се появи в Twitter, за да говори отново за криптовалути - той го прави много по-рядко, намирайки други теми за обсъждане.
Въпреки това, той просто споделя защо е спрял да инвестира в криптовалути, докато може би крипто общността вярва, че поради честите възхвали на дигитални монети от страна на Макафи в миналото той е един от най-големите инвеститори в крипто пространството.
В неотдавнашен туит Джон Макафи заяви, че не инвестира в криптовалута, но всъщност я използва. Той подчерта, че има голяма разлика между тези две неща.
Преди това бившият кандидат за президент на САЩ многократно подчертава необходимостта от приемането на криптовалути, а не само за инвестиране в този вид актив.
Най-скорошните му любимци са монетите за поверителност, по-специално Monero и DAI. Освен това, крипто баронът пусна монетата си за поверителност, наречена Ghost и обяви предстоящо стартиране на услугата за мобилен телефон Ghost, която ще запази идентичността и местоположението на потребителя и ще ги направи невъзможни за проследяване.
Джон Макафи спомена на един от последователите, че използва криптовалута, за да си купува абсолютно всичко.
Но тук някои могат да попитат какво крипто баронът купува с криптовалута и от кого, тъй като не много хора са готови да приемат криптовалути като плащане за битови стоки.
Като бивш либертарианец, Макафи е категорично против данъците, наложени от правителството на САЩ (наричайки данъка върху доходите незаконен и противоречащ на конституцията). Той също сериозно се съмнява в реалната заплаха от китайската пандемия и необходимостта от карантина.
Макафи казва, че карантината не само вреди на икономиката, но също така вярва, че всичко е било наложено, за да се ограничат правата на човека за настоящите и бъдещите времена под легитимен претекст.
Сравнявайки пандемията с обикновен сезонен грип, Макафи продължава да споделя теории за конспирация на своята страница в Twitter, с които мнозина може да не са съгласни.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.