Люк Громен прогнозира сериозна промяна в икономическия пейзаж, като смята, че Биткойн и златото ще бъдат най-добрите активи за тези, които искат да се предпазят от потенциалните икономически последици от възхода на изкуствения интелект (AI).
В неотдавнашно видео Громен сподели възгледите си с аудиторията си в YouTube, като обсъди как нарастващата способност на AI да замества човешките работни места може да предизвика банкова криза.
Громен вярва, че развитието на AI ще доведе до широко разпространено изместване на работни места и стагниране на заплатите, което от своя страна ще доведе до увеличаване на просрочията по потребителските кредити. Той твърди, че тези просрочия ще създадат значителен натиск върху банковия сектор, като в крайна сметка ще принудят политиците да решат дали да оставят системата да се срине, или да се намесят.
Според него изглежда вероятно правителствата да изберат да запазят банковата система, което ще доведе до увеличаване на печатането на пари и до по-нататъшна икономическа нестабилност.
Тъй като централните банки се намесват, за да спасят банковата система, Громен предвижда рязък ръст на стойността на златото и Биткойн, разглеждайки ги като първокласни активи, които ще се възползват от неизбежното обезценяване на паричната система.
Той твърди, че дефлационното въздействие на изкуствения интелект, макар и разрушително в краткосрочен план, в крайна сметка ще доведе до по-голямо търсене на Биткойн и злато като сигурни активи.
Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.
На 17 април 2025 г. американските спот Биткойн ETF-и отбелязаха значителен ръст на входящите потоци, докато Етериум ETF-ите не отбелязаха движения, според данни на Farside Investors.
HashKey Capital официално стартира първия в Азия фонд за проследяване на XRP, който предоставя на професионалните инвеститори регулирана експозиция към токена без необходимост от пряко притежание.
Доналд Тръмп поднови нападките си срещу председателя на Федералния резерв Джером Пауъл, твърдейки, че въпреки забавящата се инфлация не е предприел мерки за намаляване на лихвените проценти.