Колекционерът на незаменими токени (NFT) „Gmoney“ обясни в скорошно интервю причините си да харчи толкова много пари за „изображение с размери 24х24 пиксела“.
Според статия в „Make It“ бюлетина на CNBC, псевдонимният колекционер на NFT „Gmoney“ е похарчил $170,000 през януари за CryptoPunk NFT.
В доклада на CNBC се казва, че през януари е платил 140 ETH (на стойност около $170,000 по онова време) за CryptoPunk NFT. Gmoney също е „генерален партньор на Delphi INFINFT, фонд, създаден с криптоизследователска и инвестиционна фирма Delphi Digital, която е посветена на инвестирането в NFT проекти“.
Ето как Gmoney обясни защо е похарчил толкова много за NFT-то:
Когато някой купува Rolex в реалния свят, той не харчи хилядите долари заради ползите на часовника. Един прост часовник за $5 може да изпълнява същата функция. Това е, за да демонстрират техния статус. С NFT, когато го публикувам като мой аватар в Twitter и Discord, мога бързо да се „покажа“ със снимка.
Gmoney също добави, че притежаването на NFT има същия ефект като носенето на Rolex в реалния живот, „но дигитално„. Той продължи, обяснявайки, че притежаването на дигитална колекционерска стойност също е свързано с това да бъдеш част от NFT и крипто общността.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Steam забраняват блокчейн игрите и NFT
Купър Търли, друг известен крипто и NFT инвеститор, подкрепи значението на нарастващата NFT общност, като каза пред CNBC, че това е „най-ценният аспект“ на дигиталните колекционерски предмети:
Общността е най-ценният аспект на NFT … Без общност, NFT нямат стойност. Моята инвестиционна теза за NFT се основава единствено на силата на съществуваща общност или на потенциала за възникване на такава.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.
Докато Coinbase отброява дните до включването си в S&P 500 на 19 май, главният изпълнителен директор на компанията Брайън Армстронг вече гледа отвъд този важен момент.
С цел да се фокусира по-силно върху дигиталните активи, базираната в Невада GD Culture Group се готви да стартира мащабна стратегия за управление на криптовалути, подкрепена от значителна сделка за продажба на акции на стойност до $300 милиона.
С наближаването на първата крипто среща на върха в Ню Йорк, кметът Ерик Адамс е категоричен: Градът се позиционира като глобален център за развитие на блокчейн технологията.