Въпреки че понастоящем потребителите на криптовалути представляват само малък процент от глобалното население, се очаква възходът на Web 3.0 да ускори степента на приемане.
Крипто инфлуенсърът Ларк Дейвис сподели графика, показваща степента на приемане на интернет и крипто. Чрез наслагване на съответните линии, като се вземе предвид кога и двете са започнали да набират сцепление, се демонстрира тясна корелация между двете.
Ако тази тенденция се запази, се прогнозира, че ще има 1 милиард потребители на криптовалути до 2026/27 г. Това е 5 пъти увеличение от настоящите оценки за около 200 милиона потребители.
Тъй като крипто разчита на интернет, разумно е да се приеме значителна степен на положителна корелация. Но когато Web3.0 започне да се развива, как може да се промени скоростта на приемане на крипто?
Още в началото на 2020 г. крипто анализаторът Уили Ву коментира, че приемането на криптовалути е сравнимо с това на интернет, което го доведе до извода, че докато нещата започват бавно, с течение на времето приемането на криптовалути ще експлодира.
Не Пропускай: Конкурент на Етериум (ETH) скочи с над 4,000% тази година
Ву каза, че масовото приемане на криптовалути все още не е тук, нито масите виждат, че това се случва, защото човешкото възприятие има тенденция да обработва информацията линейно.
“Човешката природа е тази, която гледа на нещата в линейна позиция. Така че не сме много добри в да виждаме експоненциалния растеж, който очевидно Биткойн прави.”
Текущите оценки за броя на потребителите на криптовалута варират. Докато Дейвис определя цифрата на 200 милиона, или около 2.5% от световното население, изследванията, проведени от фирмата за блокчейн решения Triple-A, определят броя на потребителите на 300 милиона, или малко под 4% от световното население.
На въпроса защо масовото приемане на криптовалути все още не е тук, Ву каза, че това е еквивалент на интернет потребител през 1994 г., който пита защо никой не използва интернет. С други думи, осиновяването се случва в момента.
Обявен като следващото развитие на интернет, Web3.0 има какво да живее. Но какво точно е това и защо има значение по отношение на криптовалутите?
В блог публикация от фирмата за венчър капитал Fabric Ventures, Web3.0 се описва като способност на потребителите и машините да взаимодействат чрез peer-to-peer мрежи без нужда от трети страни.
“Резултатът: композируема, ориентирана към човека и запазваща поверителността компютърна тъкан за следващата вълна на мрежата.”
Терминът peer-to-peer е голям намек по отношение на това как криптовалутата и блокчейн технологията се вписват в картината.
Ако Web3 се развие, логичният резултат е, че интернет и блокчейн ще станат напълно интегрирани.
p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.