Начало » Други » Ето защо е малко вероятно Русия да се обърне към крипто на фона на санкциите

Ето защо е малко вероятно Русия да се обърне към крипто на фона на санкциите

01.03.2022 9:30 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето защо е малко вероятно Русия да се обърне към крипто на фона на санкциите

Наскоро се появиха много сценарии за възможността Русия да премине към използване на криптовалута, ако бъде изгонена от международната банкова система. Случаят обаче може да не е такъв.

През уикенда Съединените щати и европейските нации решиха да блокират някои руски банки от разплащателната система SWIFT. Вследствие на това пред банкоматите в Русия се наблюдават дълги опашки и рублата се понижи с 30% спрямо долара днес.

Анализатори и експерти от крипто индустрията изразиха мнение, че страната може да премине към дигитални активи, за да избегне банковата блокада, ако това е така. Въпреки това, не всички са съгласни и някои експерти от индустрията смятат, че Русия няма да приема криптовалути скоро.

Русия едва ли ще приеме крипто

На 28-ми февруари генералният мениджър на RippleNet Ашиш Бирла развенча тази теория в туит защо смята, че Русия няма да избегне санкциите, използвайки криптовалута.


Не Изпускай
Какво предстои за Bitcoin (BTC) след шорт скуиза?

Първо, криптовалутата става все по-лесна за проследяване, така че не би било трудно да се блокират свързани с Русия адреси и портфейли. На 27-ми февруари украинският вицепремиер Михаил Федоров призова големите крипто борси да започнат да правят точно това.

Бирла добави, че „просто няма достатъчно глобална ликвидност, за да подкрепи нуждите на Русия“, визирайки валутните пазари на страната. 

Русия извършва близо $50 милиарда във валутни [форекс] транзакции на ден. Като най-голямата криптовалута, обемът на Bitcoin (BTC) обикновено е между около $20-50 милиарда на ден. Нуждите на Русия ще включват BTC и други!


ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Тези три алткойна са готови за отскок, твърди анализатор

По същество липсата на ликвидност на крипто пазарите е основната пречка Русия да го приеме като метод на плащания. Също така е вероятно президентът Путин да се е подготвил за това и да е инициирал партньорства с други страни като Китай, за да улесни капиталовите трансфери.

„Русия имаше достатъчно време да се подготви, като установи директни банкови връзки в Азия и другаде, за да заобиколи кореспондентите“, добави той.

Мечи сценарий

Индустриалният анализатор Алекс Крюгер коментира, че би било „силен мечи знак“, ако Русия приеме крипто поради една основна причина:

Американските регулатори ще бъдат принудени да смажат индустрията като въпрос на национална сигурност.

Други обаче твърдят, че ако Русия се зареди с BTC и криптовалути, за да заобиколи санкциите и да се дистанцира от хегемонията на долара, това ще узакони класа активи.

Криптовалутата се доказа като устойчива на цензура форма на пари. Според фирмата за блокчейн анализи Elliptic, украинското правителство е събрало почти $19 милиона в крипто дарения от началото на инвазията.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Държавен пенсионен гигант в САЩ увеличава дяловете си в Palantir и Strategy

Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.

20.07.2025 22:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският долар става ончейн, тъй като закона GENIUS навлиза в дигиталната ера

В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.

20.07.2025 20:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Иск на JPMorgan застрашава достъпа до криптовалутите

JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.

20.07.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Какви са настроенията на крипто пазарът?

Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.

20.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.