Националният дълг на САЩ вече е над 23 трилиона долара, според уебсайта на САЩ за дългове.
Tова беше посочено на 1-ви ноември от Twitter потребителя познат като „Rhythm„.
Той също така каза, че всеки долар от американския национален дълг всъщност е причина за закупуване на BTC.
Друг потребител представи още една интересна перспектива:
Това е повече от 1,000,000 долара дълг за всеки 1 Биткойн.
Домакинът на “the Keizer Report”, Макс Кайзер, също казва в неотдавнашно интервю за “Hackernoon”, публикувано на 1-ви ноември, че централните банки допринасят за успеха на Биткойн.
Като пример, той посочи влиянието на количественото облекчаване на Федералния резерв на САЩ върху цената на Биткойн:
Той достигна дъното на около $ 3,300 за BTC – когато Фед сигнализира „Infinite QE”. Глобалното централно банкиране е на път да се срине. […] Всички фиатни пари ще умрат.
Привържениците на флагманската криптовалута изтъкнаха, че от средата на септември американският Федерален резерв ефективно създаде стотици милиарди нови пари – повече от цялата пазарна капитализация на Биткойн, от 165 милиарда долара, само за броени дни.
Биткойн продължава да привлича вниманието, след като премина границата от $111,000, а някои анализатори вече прогнозират още по-значителни възходи до края на тримесечието.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.