Според Майк Макглоун, старши макростратег на Bloomberg Intelligence, има значителен фактор, който го кара да бъде "мечи настроен" спрямо крипто пазарите.
По време на неотдавнашно интервю с крипто аналитика Скот Мелкер, Макглоун обсъди как настоящите високи лихвени проценти по държавните облигации на САЩ (T-Bills) изчерпват ликвидността от крипто пазарите.
Държавните облигации са краткосрочни държавни дългови задължения, които се продават с отстъпка. Напоследък T-Bills с продължителност от четири седмици до една година се продават на търг с лихвени проценти над 5%.
Макглоун също така посочи, че намаляването на пазарната капитализация на стабилните монети показва изтичане на ликвидност.
Той обясни още, че стабилните монети са били популярни, когато лихвените проценти в световен мащаб са били на нулеви или отрицателни нива. Въпреки това, при положение че правителството на САЩ предлага лихвен процент от 5%, физическите лица сега избират държавни облигации. МакГлоун подчерта, че фиатните валути могат да поевтинеят с времето, но осигуряват приходи от лихви.
При сегашния атрактивен лихвен процент по T-Bills и свиването на ликвидността инвеститорите са привлечени от сигурността и възвръщаемостта, предлагани от тези държавни облигации. Тази ситуация, в съчетание с преиздаването от правителството на САЩ на неиздаван преди това дълг, допринася за значителен отлив на средства от ликвидни и високорискови активи като криптовалутите.
Вследствие на това Макглоун смята, че тази тенденция показва наличие на мечи пазар.
Той отбеляза, че в миналото крипто пазарите не са изпитвали подобни макроикономически условия. Въпреки това той очаква инвеститорите да пренасочат средствата си обратно към криптовалутите, след като пазарът се понижи и те са извлекли ползи от инвестициите си в държавни облигации.
Текущата обща капитализация на крипто пазара възлиза на $1.05 трилиона, което отразява спад от 0.12% през последните 24 часа.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.