Начало » Ето коя е най-лошо представящата се криптовалута за годината

Ето коя е най-лошо представящата се криптовалута за годината

12.12.2019 21:42 4 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето коя е най-лошо представящата се криптовалута за годината

Algorand (ALGO) е най-лошо представящата се криптовалута за годината, като от януари 2019 г. спадна с над 90 процента.

Продажбите на токени и амбициозните цели за децентрализация драстично намалиха доверието в проекта, тъй като мнозина критикуваха неговата надценена пазарна капитализация.

Значителен хайп и големи амбиции

Algorand, базирана в Бостън блокчейн компания, създадена с цел да подобри блокчейн децентрализацията, стана обект на внимание тази година, отчасти заради амбициозните си продажби на токени и отчасти заради неточни изказвания, публикувани от компанията.

По-рано през юни Algorand завърши встъпителния си търг за токени, който се разпродаде за по-малко от четири часа. Компанията събра над 60 милиона долара при продажба на монети на “CoinList”, в допълнение към 66 милиона долара, които събра през 2018 г. от големи компании за рисков капитал като “Union Square Ventures” и “Pillar Venture Capital”.

Като вземем предвид това, че всеки токен се продава за $2.4 и ограничението на броя монети от 10 милиарда, мнозина критикуваха самооценката на Algorand, твърдейки, че е прекалено амбициозна.

Ако монетата бе запазила приблизително същата цена, която имаше при последната разпродажба, пазарната ѝ капитализация от 24 милиарда долара щеше да я направи третата по големина монета в света.

Изглежда обаче, че компанията се е покачила твърде високо и внезапно с оценката си, тъй като обещаващия токен се превърна в абсолютно най-лошо представящата се валута за годината.

Algorand загуби над 90 процента от стойността си, според данни на “CoinCodex”.

Виновен ли е Алгоранд за подвеждащ маркетинг?

Фирмата беше критикувана през по-голямата част от годината. Още през юни анализът на “ICO Drops” установи, че рискът е висок.

Той се превърна в един от най-популярните проекти на годината благодарение на публичността на неговия основател, носителят на награда Гьодел и Тюринг – Силвио Микали.

Компанията има за цел да подобри блокчейн децентрализацията чрез използване на протокола “Византийското споразумение”. Неговият консенсусен алгоритъм, подобен на традиционния PoW (доказателство за работа), изисква минимални изчисления, за да се класира участник като честен производител на блокове в мрежата.

Но подходът на компанията за избор на нови блокови генератори и валидатори, в който се предполага, че 2/3 от производителите на блокове са честни, не е добре приет от крипто пространството.

Без никакви стимули в мрежата или какъвто и да е вид финансови награди за блок производителите, честните валидатори на нодове лесно биха могли да напуснат мрежата, като не им се предоставя парична подкрепа.

Намаляващото доверие, което крипто пространството имаше в Algorand, беше допълнително намалено, когато бе разкрито, че компанията споделя неправилна информация в промоционалните си материали.

По-рано тази година компанията заяви, че мрежата й е обработила повече от 50,000 транзакции за по-малко от месец след старта си, твърдейки, че това е еквивалентна на 6 месеца транзакции в Биткойн мрежата.

Информацията, споделена на уебсайта на компанията и акаунта ѝ в Twitter, по-късно бе повторена от Стивън Кокинос, главен изпълнителен директор на Algorand, който добави, че са обработвали “еквивалента на обема на сделки за 2-3 месеца в Етериум мрежата“ за 30 дни.

@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }

Докато и компанията, и Кокинос се извиниха за грешката, алткойнът пое значителен удар. Дори и политиката за обратно изкупуване на компанията, която предлага 90-процентова възвръщаемост на монетата в рамките на една година, ако клиринговата цена е над $ 1,00, не успя да поправи нанесените щети.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Публична блокчейн компания променя стратегията си от Биткойн към Етериум

BTCS се ориентира към Етериум, като разкрива планове да натрупа до $57.8 милиона в ETH като част от по-широка инфраструктура и разширяване на стейкинга.

16.05.2025 14:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Конкуренцията между платформите за меме монети се засилва – губи ли Solana лидерството?

Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.

16.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Компания от списъка на Nasdaq продължава да акумулира Solana

DeFi Development Corp, публично търгувана компания, която преди това оперираше под името Janover, направи най-голямата си инвестиция в Solana до момента, като удвои стратегията си за управление на финансовите средства, фокусирана върху блокчейна.

15.05.2025 9:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Може ли Pi да достигне $3? Ключова актуализация може да бъде катализаторът

Крипто фокусът се премести към Pi Network, тъй като нараства напрежението около очакваната днес актуализация на екосистемата.

15.05.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.