Според съоснователя на TokenAnalyst, Сид Шекхар, платформата за крипто деривати BitMEX събира ежедневно около $700 000 от такси.
„Там се правят сериозните пари в крипто [индустрията]“, каза Шекхар пред Bloomberg, докато нарече борсата „най-голямото казино някога“.
BitMEX определено е движеща сила в криптовалутното пространство, като се има предвид, че има повече от $1 трилион годишен обем на търговия. Стартирането на непрекъснати (perpetual) Биткойн фючърси, което се проведе през 2016 г., се оказа голям успех за борсата, което я направи дестинация номер едно за марджин търговия.
Въвеждането на 100x ливъридж добави още „масло в огъня“, привличайки орди от ценови спекуланти, които искат да забогатеят бързо с няколко сделки. Въпреки това, трейдърите, които обичат риска, забравят, че борсата винаги печели.
BitMEX, които попаднаха в полезрението на CFTC през юли, са изправени пред много критики. Биткойн критикът Нуриел Рубини твърди, че те са били предназначени да служат на „дегенеративни комарджии“ по време на дебата му с Хейс.
Популярността на Биткойн дериватите претърпя експоненциален растеж през 2019 година. Skew, стартъп за анализ на блокчейн данни, изчисли, че сега те надвишават спот обема на флагманската криптовалута най-малко десет пъти. Анди Чеунг от OKEx казва, че два пъти повече потребители търгуват с деривати вместо с действителни криптовалути.
Bloomberg посочва, че това се дължи главно на нарастващата волатилност на Биткойн, която прави фючърсната търговия атрактивна опция за онези, които все още искат да станат „големи играчи“ в крипто пространството.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.