Фирмата за блокчейн анализи Santiment разкрива, че крипто китовете може да стоят зад неотдавнашното рали на алткойните след значителната корекция на Биткойн.
В нов туит Santiment казва, че SushiSwap (SUSHI) се представя добре въпреки скорошния коригиращ ход на Биткойн, докато китовете поглъщат децентрализираните финансови (DeFi) активи.
„SUSHI направи един от най-хубавите отскоци след краткия спад на BTC под $30,000. Защо? Китове, както обикновено. Количеството адреси на SushiSwap с поне 100 000 токена нарасна с безпрецедентна скорост и цените обикновено следват топ притежателите.„
SushiSwap (SUSHI) е децентрализирана борса, която позволява на потребителите да търгуват с крипто активи.
Автоматизираният маркет мейкър се управлява от SUSHI, токен, който се разпространява на доставчиците на ликвидност на SushiSwap. SUSHI дава на притежателите права на управление, като същевременно им позволява да залагат монетата в протокола, за да печелят награди.
Активът се търгува на $7,15 към момента на писане, което е близо 225% за 30 дни, според CoinGecko.
Фирмата за блокчейн данни също казва, че и други алткойни бележат възход след спада на Биткойн. Някои от тези проекти включват втория по големина крипто актив по пазарна капитализация Етериум (ETH) и токена на протокола за ликвидност на деривати Synthetix (SNX).
Други токени, които отскачат нагоре, включват DeFi токена Yearn.finance (YFI), автоматизирания маркет мейкър Uniswap (UNI), протокола за крипто кредитиране и заемане Compound (COMP) и децентрализиран обмен Bancor (BNT), според Santiment.
Santiment добавя, че броят на Етериум китовете нараства, след като водещата платформа за смарт договори достигна нов ценови рекорд.
„Мислите ли, че Етериум китовете печелят след първия ATH на ETH от 3 години насам? В събота имаше 1211 адреса с 10 000 ETH, точно преди историческия скок. Този брой вече е 1 225.„
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.