Начало » Други » Ето в какво не бива да инвестирате

Ето в какво не бива да инвестирате

16.12.2019 18:45 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Ето в какво не бива да инвестирате

Целта на тази публикация е да опише в какво не е добре човек да инвестира.

Ето няколко красноречиви примера:

1) Човек доверява спестяванията си на човек, който едва познава, за да ги контроли по начин, по който той/тя смята за удачен;

2) Човек  не може да влияе върху управлението и решенията не зависят от неговата воля;

3) Човек не е в състояние да си търсите правата, ако човекът ангажиран с управелието на средствата загуби част от спестяванията, тъй като средствата са му били предоставени на доброволни начала;

4) Човек се задължава  да плаща годишна такса от няколко процента, за това че другия субект му управлява капитала, независимо дали сумата е намалява, увеличила се е или е запазила размера си.

 

Разбира се, че всеки здравомислещ човек ще реши, че този пример е несправедлив и нереалистичен. Тогава добре дошли в света на взаимните фондове, в които това се случва наистина!

 

Навярно, всеки човек е чувал, че може да инвестира спестяванията си в така наречените взаимни фондове. Това означава, че капиталът на един човек се влага в общия капитал с финансови средства на други хора и всички тези пари се инвестират от професионална организация, която получава пари за това, че се ангажира по този начин.

 

На първо четене може да звучи разумно, но за съжаление не е, тъй като човек доброволно се решава да преотстъпи управлението на средствата си. Той ги дава доброволно на професионален портфолио-мениджър, за да ги инвестира, който се ръководи от различна гледна точка. Така се появяват три негативни точки. Първо човек не познава субекта, на който доверява вложенията си. Човек не може да се надява, че отсрещния човек, който работи в дружеството, ще бъде мотивиран също колкото него да подходи към средствата му по най-добрия начин. Втората негативна точка е свързана с понятието портфолио, което във финансовата индустрия означава селекция и групиране на активи.

 

Портфолио-мениджърът на практика закупува отделни видове активи, воден от идеята просто да ограничи риска или иначе казано прилага диверсификация. Според Уорън Бъфет, този който прилага този процес не умее да инвестира и няма понятие какво да прави със своите средства.

Тук идва ред за пояснение на третата негативна точка и това е, че човек решава да плати за професионален мениджмънт на парите му. Това означава, че неговия портфолио-мениджър ще трябва да предприеме задълбочен анализ и да избере най-доброто решение. Но психологията на човек е такава, че той едва ли ще го направи, защото не е достатъчно стимулиран за това нещо. Когато човек е изкарал със собствен труд и лишения парите си, много по-добре знае как да се грижи за тях.

Източник – https://parite.bg/

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Директорът на Bank of America потвърди слуховете за стабилна монета

Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.

17.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Citigroup проучва възможността за стартиране на стабилна монета

Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.

16.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто циклите се развиват: Ето защо старите модели вече не работят

Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.

16.07.2025 12:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.