В изявление, споделено с Fox Business, Стюарт Алдероти, главен съветник на Ripple, каза, че два документа от 2012 г. ще покажат, че криптовалутата XRP не се е разглеждала като нерегистрирана ценна книга.
Алдероти добави, че е “объркващо”, че Комисията за ценни книжа и борси на САЩ трябва да изрази съпротива срещу този правен анализ:
Очакваме с нетърпение обществеността да има достъп до тези документи, докато продължаваме енергично да защитаваме този случай.
През 2012 г. съоснователят на Ripple Крис Ларсен, който е посочен като един от ответниците по делото, потърси правен съвет относно спорната криптовалута през първата година от съществуването на компанията. Той получи две бележки от неразкрита адвокатска кантора.
SEC твърди, че Ripple са били наясно с факта, че XRP е нерегистрирана ценна книга и съзнателно са избрали да нарушат закона.
Не Пропускай: Биткойн пада до $40,000 докато напрежението между Русия и Украйна ескалира
Окръжният съдия на САЩ Аналиса Торес нанесе удар на подсъдимите, като издаде съдебно разпореждане за разпечатване на въпросните бележки на 17-ти февруари. Подсъдимите се бориха усилено да запазят въпросните документи под печат, като твърдят, че съдържат чувствителна информация.
Всяка страна може да получи огромен тласък от оповестяването на документите публично. Ако се окаже, че Ripple са в правото си, това със сигурност ще подсили основната защита на компанията срещу справедливо уведомяване. Ако документите покажат, че Ripple съзнателно са решили да нарушат законите за ценна книжа, това би било огромен удар по и без това крехкото им дело срещу SEC.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.
Крипто пазарът остава твърдо на територията на „алчността“, като индексът на CoinMarketCap за страха и алчността е 69/100 на 19 юли. Въпреки скромния 24-часов спад от 71, индексът вече се задържа над 60 в продължение на 11 последователни дни.