Данни от Whalestats разкриват, че Етериум китовете местят стотици хиляди долари в един алткойн, докато Биткойн демонстрира сила.
Според WhaleStats 500-те най-големи ETH китове на планетата изкупуват FTX Token (FTT), родния цифров актив на платформата за криптообмен FTX.
Статистическите данни показват, че FTT е третият най-купуван токен сред инвеститорите с големи джобове, като отстъпва само на стабилната монета USD Coin (USDC) и Етериум, при които средните покупки са съответно за $709,711 и $281,822.
FTT имаше най-високата нетна печалба по отношение на входящите потоци, тъй като китовете продадоха само $27,030 във FTT. USDC и ETH отбелязаха изходящи потоци в размер съответно на $881,683 и $132,139.
Челната петица включва още две стабилни монети – Tether (USDT) и Binance USD (BUSD).
Сред другите криптоактиви, които попадат в топ 10, са Chainlink (LINK), стабилната монета Dai (DAI), децентрализираната платформа за обмен Serum (SRM), Polygon (MATIC) и Шиба Ину (SHIB).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Celsius изпраща $500 милиона в WBTC на FTX, след като изплати дълга си
Данните също така разкриват, че FTT като цяло е шестият по големина токен, притежаван от ETH китовете с висока нетна стойност, след стабилните монети USDC и USDT, ShibDoge (SHIBDOGE) и SHIB. FTT съставлява малко над 3.5% от портфейлите на китовете, като общата му стойност възлиза на $224 милиона.
Екипът зад Pi Network отговори на неотдавнашните забележки на главния изпълнителен директор на Bybit Бен Джоу, който отхвърли легитимността на проекта и изключи възможността за бъдещо листване на борсата.
Известен крипто анализатор вижда потенциал в базирания на Solana меме токен Dogwifhat (WIF), но остава предпазлив.
Ки Йонг Джу от CryptoQuant наскоро обяви началото на алткойн сезона, но този път нещата са различни. Вместо типичния поток от капитали от Биткойн към алткойни, той подчерта, че това са притежателите на стабилни монети.
Компанията Franklin Templeton официално се включи в надпреварата за спот Solana борсово търгуван фонд, като на 21 февруари подаде заявление S-1 в Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC).