Докато Биткойн се движи над $105,000, Кати Ууд от ARK Invest не се отказва от дългогодишното си мнение, че активът може да достигне $1.5 милиона в рамките на пет години.
В неотдавнашна дискусия тя посочи нарастващия институционален интерес, ограниченото предлагане и ролята на Биткойн като децентрализирана монетарна мрежа като основни двигатели на потенциалния експоненциален растеж.
Ууд твърди, че дефицитът на BTC, в комбинация с трилионите капитал, управлявани от институции, които сега навлизат чрез ETF-ите, може да предизвика масивен дисбаланс между търсенето и предлагането. Тя вижда Биткойн не само като средство за съхранение на стойност, но и като основа на нова финансова система, подкрепена от непрекъснатата сигурност на мрежата.
Въпреки краткосрочната волатилност, тя вярва, че създаването на дългосрочна стойност е неизбежно. И докато някои, като Майкъл Сейлър от Strategy, предвиждат ВТС да достигне още по-високи стойности през следващите две десетилетия, други анализатори предлагат по-консервативни прогнози, вариращи между $150,000 и $500,000 до 2030 г.
Все пак консенсусът остава оптимистичен: Биткойн преминава от спекулация към сериозен актив от институционален ранг. Независимо дали ще достигне седемцифрени стойности или не, той все повече се разглежда като основен актив в дигиталната ера – такъв, който продължава да привлича вярващи като Ууд, които го виждат не само като залог, а като революция в движение.
Според изпълнителния директор Майкъл Сейлър, гигантът в Биткойн сферата Strategy е добавил още 4,980 BTC към резервите си с покупка на стойност приблизително $531.9 милиона.
Чарлз Едуардс, основател и главен изпълнителен директор на Capriole Investments, предложи нова перспектива за забавеното движение на цената на Биткойн в близост до границата от $100,000, въпреки нарастващия ентусиазъм от страна на институционалните инвеститори.
Metaplanet разшири своя Биткойн резерв с нова покупка на 1,005 BTC на стойност приблизително $108.1 милиона , затвърждавайки статута си на един от най-големите корпоративни притежатели на дигиталния актив.
Последните пазарни сътресения, подхранени от геополитически напрежения и страх на инвеститорите, са типичен пример за това как колебанията в настроенията и поведението на големите играчи влияят върху цените на криптовалутите.