Сега изоставената научна теория за материята, светлината, пространството и електромагнетизма се оказа муза на Виталик Бутерин при наименуването на Етериум преди осем години.
Това стана известно от Камила Русо, известна бивша журналистка на Bloomberg, която е съсобственик на популярната новинарска платформа The DeFiant.
Етер (от Ether или Aether) е популярна теория на физиката от 20-ти век, предложена за първи път от философа Рене Декарт през 1644 г., която се стреми да обясни как вълните и сигналите се движат незабелязано от невъоръжено човешко око. В крайна сметка Алберт Айнщайн оспорва да бъде заменена с популярна сега теория на относителността.
Бутерин, чиито ранни преходи в крипто пространството включваха писане на няколко статии, свързани с крипто, в късните му тийнейджърски години, трябва да е бил фен на научната фантастика, за да е изкопал теория на физиката като избрано име на един от най-успешните блокчейн проекти някога.
Днес номенклатурата Етер намери нова цел и е широко известна като местната валута на Етериум блокчейна.
Първоначалното намерение на Виталик беше да създаде безпроблемен, мощен, непроследим обединяващ мрежов протокол на блокчейн, на който могат да се хостват много други платформи и да функционират с максимален капацитет.
Днес има над 3,000 децентрализирани приложения, които имат Етериум за свой роден дом, което го прави най-натовареният блокчейн, създаван някога.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Тези няколко алткойна масово се купуват от Етериум китовете
През април 2021 г. Виталик стана един от най-младите милиардери в света след невероятен успех, в който стойността на ETH се удвои с над 120%. Към момента на публикуване, най-високия връх на Етериум е малко под $4,900.
Оттогава Виталик е разкарал някои от енергоемките и нископечеливши токени като Shiba Inu (SHIB), от портфейла си, дарявайки ги за борба с проблемите, свързани с COVID в Индия.
Тъй като Китай иска да хоства своята дигитална валута на надеждна база като платформата ETH и е в ход надграждане на EIP, има повече надежда за бъдещ растеж за монетата, въпреки че настоящите тенденции продължават да тестват нейната устойчивост за по-дълъг период от нормалното.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.
С навлизането на Биткойн в нова фаза на ончейн тенденция, два алткойна се открояват с нарастващата си корелация с водещата криптовалута и устойчивостта си в условията на пазарни сътресения, според нов анализ на Жоао Уедсън, главен изпълнителен директор на анализаторската компания Alphractal.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.