Обемът на ETH, заключен в приложения за отворени/децентрализирани финанси, удари връх, като 2.37 милиона ETH - представляващи 2.19% от общото предлагане - сега са заключени в различни финансови протоколи.
Доказателство за залог, шардинг, подобрени среди за изпълнение; новите актуализации, които идват под формата на ETH 2.0, са изключително много и потенциалното им въздействие е значително.
Виталик Бутерин твърди, че в зависимост от средата на изпълнение, ETH 2.0 ще може да предложи пропускателна способност в диапазона от 5,000 до 500,000 транзакции в секунда.
Етериум разчита на своите dApps (децентрализирани апликации), за да даде на екосистемата стойностно предложение и случаи на употреба в реалния свят. Без силен основен слой, който може да обработва транзакции за милиони потребители и същевременно да остане без разрешения, ETH би останал нишова платформа и не би могъл да се разраства масово.
Изследванията на този фронт работят вече години наред и разработчиците и техническите изследователи най-накрая са на крачка от внедряването на новаторска технология в мрежата на Етериум.
Има няколко критични дискусии относно ETH 2.0, които нашумяха в общността.
Една от тях е съпоставимостта на протоколите за отворени финанси с прилагането на шардинг.
Друга, е бързият растеж на размера на блокчейна. Неотдавнашното проучване на Виталик помогна да се разсеят притесненията около децентрализираните приложения и шардинга, докато растежът на блокчейна все още е относително неясен въпрос.
Неотдавнашното покачване на цената на ETH помогна на финансовите dApp-ове да съберат повече активи под управление, като така се отчете повече ETH, заключени в тези протоколи, от април 2019 г.
Протоколите за управление на инвестиции като “Synthetix” и “Set Protocol” ще спечелят, тъй като ETH постепенно се изчерпва, но други като “Maker ” и “Compound” процъфтяват, по време на бичи пазар при Етериум. С увеличаването на цената на ETH става по-изгодно да вземете заем от DAI и да го изплатите. Тъй като повече CDP-та се отварят и се издава още DAI, предлагането на стабилните монети се увеличава на пазара.
При “Compound” и “dYdX”, доходността за кредитиране на ETH е невероятно ниска, близо до диапазона от 0,4 – 0,7 процента. Стейкинг ще даде възможност за доходност между 1,5 и 18,1 процента в мрежата, което от своя страна ще увеличи ставките по протоколите за кредитиране / заемане.
Етериум отново се търгува над ключовото ниво от $3,000, след като на 14 юли цената му скочи с 2.4% до $3,044.
ProShares ще пусне своя дългоочакван XRP ETF на 18 юли 2025 г., отбелязвайки важен етап за токена на Ripple на фона на нарастващото институционално търсене на регулирани крипто продукти.
Етериум (ETH) поскъпна с 1.8% през последните 24 часа, достигайки $2,987 на 13 юли, тъй като силният технически импулс, притокът на ETF-ите и принудителното ликвидиране на шорт позиции допринесоха за възходящото движение.
Пазарът на алткойни се разгорещява бързо и според някои крипто анализатори може би навлизаме в пълноценна „бананова зона“, подобна на експлозивното рали през 2020-2021 г.