Мощността за копаене на Ethereum достигна нов най-висок връх за всички времена, тъй като пазарът на криптовалути като цяло е изправен пред нова вълна на натиск от страна на продавачите, причинена от увеличените тенденции за намаляване на риска на световните финансови пазари.
Непрекъснатото нарастване на средния хашрейт на Ethereum се наблюдава от лятото на 2021 г., когато китайското правителство реши да започне репресиите срещу криптодобивната индустрия, което доведе до бърз спад в мощността за копаене на всички криптовалути, функциониращи по протокола PoW (доказателство за работа).
#Ethereum $ETH Hash Rate just reached an ATH of 1,137,171,363,556,380
Previous ATH of 1,132,434,597,156,380 was observed on 30 January 2022
View metric:https://t.co/tgtxegUqBJ pic.twitter.com/4N2nBTCEMQ
— glassnode alerts (@glassnodealerts) February 20, 2022
Но в същото време бързият спад на хашрейта през 2021 г. помогна на Bitcoin (BTC) и други криптовалути да избегнат натиска на продажбите, който идваше от миньорите на криптовалута, и да създадат дефицит на предлагането на крипто пазара.
Преди това разработчиците на Ethereum обявиха предстоящото преминаване на мрежата към PoS (доказателство за залог) протокол, който ще изключи напълно копането на монетата. Валидаторите ще заменят миньорите и ще действат като основен блок.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето какво смятат експертите за Cardano (ADA)
В момента всеки потребител в мрежата може да стане валидатор, като изпрати средства към договора за стейкинг на Ethereum. За да направят това, потребителите трябва да преместят 32 ETH към договора, който ще заключи тези средства.
Към момента на публикуване Ethereum следва предимно общата тенденция на пазара на криптовалути и загуби средно 5% от стойността си. Последната седмица също не беше облекчение за инвеститорите в ETH, тъй като втората по големина криптовалута загуби повече от 17% от стойността си за четири дни.
Понастоящем Ethereum се движи на ценовото ниво от септември и вече е загубил повече от 45% от рекордната си стойност, достигната през ноември 2021 г.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) ускорява процеса на преразглеждане на борсово търгуваните фондове на Solana (SOL), като приканва емитентите да подадат изменени S-1 документи до края на юли.
Продуктите за инвестиции в дигитални активи отбелязаха приток от $1.04 милиарда през миналата седмица, което доведе общите активи под управление (AuM) до рекордните $188 милиарда, според последния доклад на CoinShares.
Крипто стратегът Майкъл ван де Поуп наскоро подчерта една забележителна тенденция в индекса за алткойн сезона, който сигнализира за потенциален ръст на пазарите.
Испанският банков гигант BBVA разшири своите дигитални услуги, като въведе в приложението си търговия и попечителство на Биткойн и Етериум за индивидуални клиенти.