Наскоро Виталик Бутерин говори на конференцията ETHCC в Брюксел за децентрализацията на Етериум в сравнение с Биткойн и други блокчейн системи.
Той твърди, че децентрализацията на Етериум е по-силна, позовавайки се на факта, че добивната мощност на Биткойн е силно концентрирана сред няколко пула. Например само два пула контролират 50 % от добивната мощност на BTC, докато четири пула контролират 75%.
За разлика от тях Етериум има по-разпределена мрежа с много индивидуални стейкъри и валидатори. Бутерин подчерта, че стейкинг пула на Lido включва 37 различни валидатори, което допринася за децентрализацията на Етериум.
Той отбеляза, че многобройната потребителска и валидаторска среда на Етериум повишава цялостната устойчивост.
Преминаването на Етериум към доказателство за залог (PoS) след сливането имаше за цел да намали потреблението на енергия, като замени миньорите със стейкъри. Критиците обаче изразиха опасения за централизация поради изискването за залог от 32 ETH.
Бутерин призна тези опасения и предположи, че намаляването на прага на стейкинг може потенциално да увеличи броя на валидаторите и да подобри децентрализацията.
Бутерин също така обсъди концепцията за блокчейн като „машини за истината“, подчертавайки ролята им за осигуряване на прозрачност и последователност в дигиталните съобщения.
Вълнението около токена JUST (JST) нараства, след като Джъстин Сън, основателят на Tron, предположи, че актива може да направи 100x.
ProShares ще дебютира с три нови ETF, свързани с XRP, на 30 април, предлагайки на трейдърите множество начини да залагат на ценовите движения на токена.
Крипто пазара е свидетел на появата на безброй активи, вдъхновени от Dogecoin.
Компанията за крипто анализи Alphractal публикува нови данни за алткойн пазара, като изтъква RAY като токена с най-високо съотношение между лонг и шорт позиции сред основните алткойни.