Случи се инцидент, при който DeFi протоколът Conic Finance (CNC), изграден върху платформата Етериум, беше хакнат, като загубите възлизат на приблизително $3.2 милиона.
Хакерската атака беше насочена към омнипула на протокола Етериум, което накара Conic Finance незабавно да забрани депозитите в него.
Seems @ConicFinance was exploited for $3.26M in tx: https://t.co/K0VjnFprAE
The stolen funds were sent to 0x3d32C5a2E592c7B17e16bdDc87EAb75f33ae3010 pic.twitter.com/mZr4MOkMQF
— Beosin Alert (@BeosinAlert) July 21, 2023
След атаката от Conic Finance предприеха действия за отстраняване на експлойта и гарантираха, че това не може да се случи отново в бъдеще.
Нападението беше приписано на атака за повторно включване, която беше възможна поради погрешно предположение за върнатия адрес от Curve Meta Registry за ETH Curve V2 пуловете. Засегнатият договор беше актуализиран, за да се отстрани уязвимостта.
Conic Finance увери потребителите, че експлойтът не може да бъде повторен спрямо омнипула на ETH и че тегленията са безопасни.
От протоколът също така предупредиха потребителите за потенциални измами, свързани с възстановяването на средства, като уточниха, че са се свързали с извършителя чрез официална транзакция. Освен това предупредиха за други подозрителни опити за възстановяване.
Вследствие на хакерската атака цената на CNC претърпя значителен спад от 77.16%, като се срина от $5.92 до $1.34. Оттогава обаче цената се възстанови и монетата се търгува на ниво около $2.75 към момента на изготвяне на статията.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.