Цената на Етериум може да е на прага на значителен подем, но анализаторите предполагат, че седмичното затваряне над $2,800 е от решаващо значение за потвърждаване на движението.
Крипто анализаторът Матю Хайланд смята, че подобно затваряне може да тласне Етериум (ETH) към диапазона от $3,500, което би било от полза и за други криптовалути. Понастоящем ETH се търгува близо до $2,750, след като през последната седмица се колебаеше около $2,600.
#BTC & #ALTS VIDEO UPDATE: pic.twitter.com/wM2LXX5LuR
— Matthew Hyland (@MatthewHyland_) August 24, 2024
Макар че някои търговци виждат в потенциалния спад до $2,600 риск за лонг позициите, данните показват по-малка експозиция към понижение в сравнение с възможния ръст.
Въпреки неотдавнашните печалби, ниската мрежова активност на Етериум и таксите за транзакции остават проблем, според Джейми Коутс от Real Vision. Той твърди, че макар да са налице условия за рали, за устойчив растеж е необходимо съживяване на използването на мрежата.
За разлика от него, Бумер Сарага от Khelp Financial смята, че основите на Етериум са стабилни, като мрежата се доближава до пика на производителността, и очаква цената скоро да навакса.
В същото време ветеранът трейдър Питър Бранд очерта два възможни пътя за Етериум: покачване над $2,960, което предлага солиден изход за лонг позициите, или по-нататъшен спад до около $1,650, ако настоящият низходящ тренд продължи. От 25 юли насам Етериум спадна с близо 20% въпреки въвеждането на спот ETF-и в САЩ.
Етериум може да се превърне в ключов играч, който да промени начина, по който се разработва и използва изкуственият интелект, предлагайки децентрализирана основа за справяне с някои от най-належащите недостатъци.
Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC) отделя допълнително време, за да оцени предложение, което ще позволи на Grayscale да интегрира стейкинга в своите спот Етериум ETF предложения.
Последните търговски данни свидетелсват за оптимизъм сред потребителите на Binance, когато става въпрос за XRP.
Канада отново поема глобалното лидерство в крипто иновациите – този път със Solana.