Етериум изглежда навлиза в решаваща фаза, като леките промени в екосистемата му подсказват за потенциален пробив.
Докато цените остават стабилни, по-дълбоките пазарни сигнали подсказват, че нещо предстои.
След като месеци наред бе отхвърлян поради слабата активност в мрежата и незадоволителното представяне на ETF-ите, Етериум отново привлича вниманието. Анализаторите от 10x Research, които преди бяха песимистично настроени, преоценяват прогнозите си. Компанията отбеляза, че цената на Етериум се е задържала по-добре от очакваното и може би наближава края на фазата на консолидация, започнала в началото на годината.
Ключово развитие е постоянният приток на капитал към базираните в САЩ ЕТН ETF-и, които вече отчитат 12 поредни дни на нетни печалби в размер на близо $744 милиона. Само фондът на BlackRock привлече $77 милиона във вторник, натрупвайки над 214,000 ETH от средата на май. Тези цифри сочат нарастващ интерес от страна на институциите – нещо, което Етериум се мъчеше да постигне миналата година.
Тази промяна съвпада с рязък спад в количеството ETH, държани на централизирани борси, които регистрираха седмичен отлив от 450,000 ETH, с което резервите достигнаха най-ниското си ниво от 2016 г. Подобно поведение обикновено е сигнал, че инвеститорите се готвят да задържат позициите си в дългосрочен план.
Въпреки това, не всички участници на пазара са оптимистично настроени. Шорт позициите са се увеличили на платформи като Binance и CME, което е признак за продължаваща предпазливост. Някои трейдъри хеджират своите позиции – печелят от стейкинг или експозиция към ETF-ите, докато шортват Етериум като защита срещу понижение.
Все пак оптимизмът нараства. С актуализации като Pectra, които подобряват инфраструктурата на блокчейна, и компании като Sharplink Gaming, които правят значителни покупки от алткойна, институционалното приемане може да навлезе в нова фаза. Ако политическата подкрепа продължи да се засилва, например чрез закона „GENIUS“ в САЩ, Етериум може да е на прага на възстановяване на инерцията в момент, когато мнозина го бяха отписали.
Цената все още не се е променила драстично , но основите са положени. Остава да се види дали водещия алткойн ще превърне това тихо акумулиране в пробив, но пазарът със сигурност следи ситуацията.
Hedera Hashgraph (HBAR) следи внимателно поведението на цената си през 2021 г., според крипто анализатора Rekt Capital.
Stellar (XLM) отново се приближава към решителен технически момент, след като се сблъска с познатото отхвърляне в зоната на съпротива от $0.52.
Крипто пазарът демонстрира признаци на предпазлив оптимизъм. Макар че цените остават високи, показателите за настроенията и търговската активност предполагат, че инвеститорите се отдръпват, за да преоценят рисковете, вместо да се впускат допълнително.
Вълна от бичи импулс обхваща алткойните с по-малка капитализация, като ResearchCoin (RSC), Electroneum (ETN) и REI Network (REI) отбелязаха значителни 24-часови печалби.