Откакто Tesla отказа плащанията с Биткойн поради екологични проблеми, устойчивите и мащабируеми проекти за криптовалута се опитват да предизвикат интереса на Илон Мъск, но без резултат. Обяснението му е инфантилно.
В неотдавнашния си туит милиардерът твърди, че не се интересува от криптовалути като Етериум, Cardano, IOTA и Polkadot, защото нямат мемета и кучета:
DOGE има кучета и мемета, докато другите нямат.
Междувременно Мъск продължава напред, като подкрепя развитието на създадената на шега криптовалута Dogecoin (DOGE) и наскоро помоли последователите си да представят своите идеи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Кой е най-големият Dogecoin (DOGE) кит?
Кучешкият токен вече пусна корени в съзнанието на общността заради честите туитове на главния изпълнителен директор на Tesla.
Изглежда, че други криптопроекти ще трябва да засилят своята меме игра, вместо да популяризират зелените си инициативи.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.