Политиката на Ел Салвадор по отношение на Биткойн продължава да се развива, тъй като президентът Наиб Букеле променя закона за криптовалутите в страната, за да го приведе в съответствие с изискванията на МВФ.
Реформата, бързо приета от Конгреса, изяснява, че предприятията не са задължени да приемат BTC, като същевременно запазват статута му на законно платежно средство – част от споразумението за заем от $1.4 милиарда с МВФ.
Въпреки тази корекция Салвадор остават ангажирани с Биткойн, като продължават да акумулират BTC като част от финансовата си стратегия.
В световен мащаб институции като Чешката национална банка обмислят резерви в Биткойн, докато американският сенатор Синтия Лумис настоява за национален план за резерви в Биткойн.
Междувременно Букеле се подигра с бившия американски сенатор Боб Менендес, осъден за подкуп, за това, че преди това е обвинил Салвадор, че използва Биткойн за корупция.
След като Букеле си осигури втори мандат, позицията на страната в подкрепа на Биткойн остава твърда, като продължава да инвестира в крипто инфраструктура и Биткойн облигации.
Навърши се една година от последното халвинг събитие на Биткойн и дългосрочните притежатели имат повод за оптимизъм.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Супермаркет в Цуг, Швейцария, започна да приема плащания с Биткойн, с което се присъединява към разширяващия се списък с търговци на дребно, които приемат криптовалути.
След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.