НАЧАЛО Биткойн

Експерти: Биткойн е провален експеримент и балон

31.10.2018 20:18 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Експерти: Биткойн е провален експеримент и балон

Въвеждането на Биткойн, като пионер на криптовалутите се случи доста тихо още през 2009 г., с цена от около 10p за Биткойн. До началото на 2011 г. криптото се бе повишило до $1, което е значително по-високо от цената за 2010 година.

През юни 2011 г. се появи първият огромен крипто балон, който доведе до стойност от $ 31 на парче, само за да се разпадне и да види спад до $ 2, до декември същата година.

Оттогава Биткойн нараства експоненциално, както по стойност, така и по пазарна капитализация. През ноември 2017 г. Биткойн беше оценен на около 7 000 долара, далеч от стойността 266 долара през април 2013 г. До декември 2017 г. един Биткойн беше на стойност от около 20 000 долара. Криптото обаче падна и сега се търгува на $ 6,000-7000.

Според експерти, Биткойн е загубил над 70% от стойността си за декември 2017 г. от началото на 2018 г. Това не е добра новина за инвеститорите, особено тези, които са купили при най-високата стойност.


Това обаче не е само Биткойн, чийто балон е на път да се пръсне. Според Deadcoins – сайт, който проследява неуспешни крипто проекти, над 830 криптовалути, въведени на пазара, вече са изчезнали. Евгений Черенев, основателят на Biolink Tech, също така смята, че около 90% от криптотата в момента на пазара са обречени на неуспех.

В своя анализ, Евгени описва крипто като пирамидални схеми, чрез които хората инвестират в тях, за да стимулират цената и да реализират бързи печалби. Това завършва с разрушаване на балона и убиване на криптовалутата.

Според Deadcoin, криптотата изчезват поради редица причини: да бъдат разкривани като пародии, да бъдат затворени, да бъдат разкривани като измами или да бъдат хакнати. В допълнение към тези фактори е липсата на реална стойност, свързана с монети като Биткойн – за разлика от стойността на традиционните фиатни валути. Това води до нестабилност на цените и непредсказуемост, което затруднява приемането на Биткойн като фиатна валута.

Поради тази причина, старшият директор на разузнавателните служби на Cybereason, Рос Русити, смята, че криптовалутите са експеримент, който оттогава не успява да постигне своята основна цел. Марк Джеймс, който работи като експерт по сигурността в ESSET, казва, че благодарение на очевидния успех на Биткойн много криптота са се появили в опит да се възползват от неговата слава, като някои от тях са надценени.

Освен посочените по-горе фактори, имаше и претенции за ценова манипулация, а няколко търговци в САЩ, Великобритания и Корея са насочени към разследване, започнало през май 2018г.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Биткойн отстъпва място на алткойните – какво следва за пазара?

Докато Биткойн (BTC) си поема дъх след неотдавнашното си рали, виден крипто анализатор предполага, че доминацията на водещата криптовалута може да е достигнала своя връх, поне за момента. Майкъл ван де Поуп, известен крипто търговец, сподели, че графиките за доминиране на пазара на BTC показват потенциално преминаване към алткойни в близко бъдеще. To me, the […]

26.04.2024 6:00 2 мин. четене

Потоците към Биткойн ETF на BlackRock дойдоха към своя край след 71 дни

В сряда имаше забележим спад в интереса на инвеститорите към Биткойн ETF, регистрирани в САЩ, като осем продукта не отчитат нови инвестиции.

25.04.2024 15:15 2 мин. четене

Хонконг ще стартира Биткойн ETF още следващата седмица

Комисията по ценни книжа и фючърси (SFC) на Хонконг официално одобри първата вълна от спот Биткойн и Етериум ETF, които трябва да започнат търговия на 30 април.

25.04.2024 12:00 1 мин. четене

PayPal иска да въведе награди за копаене на Биткойн

На 22 април Blockchain Research Group на PayPal представи стратегия, целяща да стимулира крипто миньорите, които използват възобновяеми енергийни източници, като им предлага допълнителни Биткойн (BTC) възнаграждения.

24.04.2024 18:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.