Въпреки че остава сред най-добре представящите се активи на пазара, Solana всъщност има 12 милиона “сиви” монети.
Главният изпълнителен директор на Cyber Capital Джъстин Бонс разкри факта, че проектът Solana е имал допълнителни 12 милиона монети, скрити в портфейл на “маркет мейкър”, което прави общото предлагане в обращение 20 милиона вместо 8 милиона.
Според Бонс Solana прикрива факта, че съществуват още 12 милиона неразкрити монети.
След одит от трета страна “секретният” портфейл беше намерен, което по-късно доведе до статия на Medium от служителите на проекта, обясняваща прикриването.
1/6) In early April 2020 the Solana team stated that the total circulating supply was 8.2M.
When in reality the total circulating supply was above 20M!
Marking the start of a long series of lies, fraud & deception by SOL
The following story is all based on verifiable evidence:
— Justin Bons (@Justin_Bons) November 5, 2021
В обяснението екипът посочва, че тези монети са били използвани само за маркетингови цели. Екипът също така обеща да изгори тези монети в период от 30 дни, тъй като първоначално са били заети на маркет мейкъра.
Не Пропускай: Тези 4 криптовалути се насочват към нови върхове
На 23-ти май, според Бонс, Solana обяви, че е върнала 3.3 милиона монети от общо 11.3 милиона дадени назаем. За да изпълни обещанието си, Solana пусна осем милиона нови монети и ги изгори след това, каза Бонс.
В момента циркулиращото предлагане на SOL е далеч над първоначално заявените 8 милиона и са около 300 милиона, но съдбата на неразкритите ~12 милиона монети остава неясна.
Освен проблеми с издаването, цената на алткойна непрекъснато расте и остава сред най-добре представящите се от август. Solana се е увеличила с над 740% и сега се търгува на $254.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
ARK Invest тихомълком увеличи експозицията си към Solana, като инвестира с два от своите технологични ETF-и, сигнализирайки за нарастващото доверие в дългосрочния потенциал на блокчейна.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) е склонна да разшири обхвата на крипто ETF-ите отвъд Биткойн, като цели 72 предложения за спот борсово търгувани фондове, свързани с криптовалути, вече очакват преглед.
Coinbase официално пусна регулирани от CFTC фючърсни договори, свързани с XRP, с което направи значителна стъпка напред за институционалното приемане на свързания с Ripple токен.
Binance разширява възможностите на платформата си за спот търговия, обявявайки нови търговски двойки за USDC и разширена поддръжка на функциите за автоматична търговия, които ще бъдат пуснати в действие на 22 април.