Въпреки че остава сред най-добре представящите се активи на пазара, Solana всъщност има 12 милиона “сиви” монети.
Главният изпълнителен директор на Cyber Capital Джъстин Бонс разкри факта, че проектът Solana е имал допълнителни 12 милиона монети, скрити в портфейл на “маркет мейкър”, което прави общото предлагане в обращение 20 милиона вместо 8 милиона.
Според Бонс Solana прикрива факта, че съществуват още 12 милиона неразкрити монети.
След одит от трета страна “секретният” портфейл беше намерен, което по-късно доведе до статия на Medium от служителите на проекта, обясняваща прикриването.
1/6) In early April 2020 the Solana team stated that the total circulating supply was 8.2M.
When in reality the total circulating supply was above 20M!
Marking the start of a long series of lies, fraud & deception by SOL
The following story is all based on verifiable evidence:
— Justin Bons (@Justin_Bons) November 5, 2021
В обяснението екипът посочва, че тези монети са били използвани само за маркетингови цели. Екипът също така обеща да изгори тези монети в период от 30 дни, тъй като първоначално са били заети на маркет мейкъра.
Не Пропускай: Тези 4 криптовалути се насочват към нови върхове
На 23-ти май, според Бонс, Solana обяви, че е върнала 3.3 милиона монети от общо 11.3 милиона дадени назаем. За да изпълни обещанието си, Solana пусна осем милиона нови монети и ги изгори след това, каза Бонс.
В момента циркулиращото предлагане на SOL е далеч над първоначално заявените 8 милиона и са около 300 милиона, но съдбата на неразкритите ~12 милиона монети остава неясна.
Освен проблеми с издаването, цената на алткойна непрекъснато расте и остава сред най-добре представящите се от август. Solana се е увеличила с над 740% и сега се търгува на $254.
Пазарното представяне на XRP претърпя удар, като загуби над $16 милиарда от стойността си през последната седмица, тъй като регулаторната нерешителност продължава да замъглява перспективите.
Нов ликвиден стейкинг токен, Haedal Protocol (HAEDAL), ще се появи на спот пазара на Binance тази седмица, придружен от airdrop, насочен към лоялните притежатели на BNB.
Инерцията в пространството на дигиталните активи се натрупва, тъй като Биткойн се доближава до предишния си връх близо до $109,000, което подновява спекулациите дали предстои по-широк скок за алткойните.
Крипто пазарът изглежда навлиза в критична фаза, като анализаторите предполагат, че едно последно коригиращо движение може да бъде предшественик на значително рали – особено сред алткойните.