Пет от най-големите автомобилни производители - BMW, General Motors, Ford, Renault и Honda - ще започнат да тестват блокчейн система за идентификация и разплащане на автомобили през следващия месец в САЩ.
Съобщава се, че алиансът предвижда системата да се прилага към свързани електрически превозни средства, така че покупките в бензиностанции могат да се записват и плащат автоматично, когато колата е включена да зарежда акумулатора си.
През септември компанията майка на Mercedes-Benz, Daimler AG и фирмата за машинно инженерство Dürr AG извършиха пилотна транзакция на търговско-финансовата мрежа Marco Polo, която е собственост на блокчейн софтуерна компания R3.
През август производителят на автомобили също тества блокчейн плащания от машина към машина за камионите в партньорство с франкфуртска банка и Commerzbank.
Както бе съобщено през септември, индийският автомобилен производител – Tata Motors – иска да интегрира блокчейн решения във вътрешните си процеси като част от наскоро стартирана програма за стартъпи.
Предвидените от фирмата блокчейн решения включват пазари на услуги за паркинг, алгоритъм за прогнозиране на търсенето и мониторинг на качеството на горивото в реално време.
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.