Изпълнителният директор на Tron и BitTorrent, Джъстин Сън, търси още приятели, които да се присъединят към предстоящия обяд с бизнесмена милиардер Уорън Бъфет.
В Twitter публикация, Тръмп написа, че „не е фен“ на Биткойн и другите криптовалути, защото са „въздух под налягане“, Джъстин Сън обаче, обеща че след един обяд с него, той ще има вече ясна представа за технологията.
Mr. President, you are misled by fake news. #Bitcoin & #Blockchain happens to be the best chance for US! I’d love to invite you to have lunch with crypto leaders along with @WarrenBuffett on July 25. I guarantee you after this lunch, nobody will know crypto more than you!
— Justin Sun (@justinsuntron) July 12, 2019
Бъфет е дългогодишен Биткойн скептик. В интервю преди годишната среща на Berkshire Hathaway за 2019 г. през май, той нарече Биткойн „отрова за плъхове“, а след това повтори негативната си позиция спрямо флагманската криптовалута, като заяви, че това е „хазартно устройство“.
Обядът на Джъстин Сън и Уорън Бъфет е насрочен за 25 юли в залива на Сан Франциско и е отворен за още седем гости. Сред присъстващите е лидерът на крипто индустрията Чарли Лий, създател на четвъртата по големина криптовалута в света Лайткойн. Сън се надява, че срещата ще бъде информативна и ще послужи като възможност да промени мнението на Бъфет, както и евентуално на Тръмп – за Биткойн и крипто пространството като цяло.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.