Специалистът по киберсигурността и крипто "кръстоносец" Джон Макафи предлага $100,000 за всеки, който може да пробие новия му хардуерен портфейл, известен като BitFi.
Макафи вярва, че хардуерният портфейл не може да бъде хакнат и създаде предизвикателството за да може, който иска да му докаже, че греши да се пробва. Той изложи предизвикателството чрез Twitter, когато каза:
$100,000 награда за всеки, който може да хакне портфейла BitFi.com, не е само за първия човек, който го хакне, но и за всеки, който може да го хакне. Ако 100 души го хакнат, всеки получава $ 100,000. Но ви обещавам, че никога не може да бъде хакнато от никого или нищо. Опитайте.
Уловката е, че първо трябва да купите устройството, за да можете да се опитате да го хакнете. Това е според описанието за наградите на Bitfi.com, което гласи следното:
Макафи потвърди тази част от наградата чрез последното си съобщение по-долу:
https://twitter.com/officialmcafeestatus/1023009369808687105
Портфейлът BitFi твърди, че предлага рядко съчетание от най-авангардна защита за частна и корпоративна употреба. Портфейлът BitFi също се различава от другите хардуерни портфейли, защото изобщо не съхранява частен ключ. В портфейла BitFi вашият частен ключ се изчислява с помощта на техния специален алгоритъм всеки път, когато пишете тайната си фраза. Портфейлът ще поддържа всички валути и активи в едно устройство, под една тайна фраза. Портфейлът струва $120. Повече информация за портфейла можете да намерите на неговия удобен за ползване уебсайт.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.