Джейми Димон от JPMorgan Chase подкрепя блокчейн технологията, но отказа да коментира криптовалутите, казвайки, че приложенията за плащане с фиат са голямa пречка в интервю, публикувано през юли-август в Harvard Bussiness review.
По-конкретно имената на PayPal, Venmo и Alipay, тези компании се справят добре с вграждането на основни банкови услуги в своите платформи.
Макар че той не спомена крипто като потенциален разрушител, когато му беше зададен въпросът за неговия възглед за цифровите валути, Димон просто отговори:
Вероятно не би трябвало да казвам повече за криптовалутите.
Димон твърди, че криптото „не е същото като златото или фиатните валути „, които са „подкрепени от закона, полицията, съдилищата […] [не] могат да бъдат възпроизведени и има строги ограничения върху тях „.
Димон също така изтъкна, че блокчейн технологията е „истинска“ – намеквайки, че крипто не е. Той твърди, че JPMorgan тества технологията и ще я използва за много неща.
Въпреки че официалната позиция на JPMorgan по криптовалутите и мнението на Димон не винаги съвпадат, и двете са се променили през изминалата година. На 13-ти септември 2017 г. Димон нарече Биткойн „измама“ по време на инвеститорска срещи. Той също така заплаши с уволнение всеки служител, който търгува с Биткойн , със сметка на компанията.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.