Главният изпълнителен директор на Tron, Джъстин Сън, oтново обяви в Twitter за осмото "изгаряне" на токени в мрежата.
В своя tweet той заяви, че са изгорени 182 милиона ERC20 токена, като добави, че поддръжниците и вярващите са добре дошли да проверят изгарянето на токените.
TRON завърши осмото изгаряне на TRX на стойност $182,359,804.286079, ние приветстваме надзора на нашите поддръжници и вярващи.
Сега Сън и неговият екип накараха хората да видят това горене като ритуал или традиция на Tron. Както ясно е казано в tweet-а, това не е първият път, когато се случва това унищожаване на токени – всичко започна след пускането на MainNet през юни 2018 година. Причината за това беше да се контролира инфлацията и да се предлагат стимули за потребителите, както се посочва от фондация Tron.
Изгарянето на токени насърчава справедливото разпределение на криптовалутите, помага да се контролира инфлацията и да се възнаграждават притежателите на токени.
Точно през ноември 2018 година, главният изпълнителен директор обяви още едно изгаряне на токени – $800 милиона в TRX. Обяснението на Сън беше, че изгореният токен е изпратен на заключен адрес и никога повече не може да бъде в обращение. Целта е да се увеличи стойността на конкретния токен, като се създаде изкуствен недостиг.
Но само изгорените стари монети не са свързани с новите в обращение. Tron изглежда разработва метод за засилване на стойността на своя TRX.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.
Нови данни от Santiment подчертават значителни разлики в разпределението на токените сред най-популярните криптовалути, разкривайки важни информации за трейдърите, които следят влиянието на големите играчи.
Зак Коул, известен разработчик на Етериум, представи смела нова инициатива, целяща значително разширяване на екосистемата на алткойн и повишаване на цената на ETH до $10,000.
Според нов доклад на CryptoQuant, Chainlink (LINK) е в продължителна фаза на натрупване между $12 и $15, подтикната от агресивното поведение на големите инвеститори на фона на слабото участие на дребните трейдъри.