Идеята на Джъстин Сън за закупуване на BitTorrent донесе над 100 милиона клиенти на мрежата.
Вместо това, Sun реши да предположи, че целта на BitTorrent да „DeMOcratize the Internet“ (ДеМОкратизирай Интернет) съвпада с идеята на Tron да „Децентрализира мрежата“.
Потребител в Twitter пусна цялата реч:
Check it out, guys! I heard that this is the @justinsuntron s speech during the conference call with Bittorrent. #TRON will bring us to the future. TRON has big ambitions and strength to complete all the goals they have for the future! GO TRON ! @Tronfoundation pic.twitter.com/Q56YP8ad2w
— Li Sergei (@LiSergei2) status/1027144741333348352?ref_src=twsrc%5Etfw“>August 8, 2018
BitTorrent винаги е бил ангажиран с една ценност „DeMOcratize the Internet“. Това е много в съответствие с „Децентрализирайте мрежата“ на Tron. Фактът, че нашите ценности са в синхрон, е движещата сила зад това придобиване.
Той също така каза, че докато търговските ползи от придобиването на над 100 милиона потребители са допълнителна полза за Трон, основната цел е да се приведат в съответствие двете философии.
Сън отбеляза, че когато интернет е започнал, основната му философия е била да привлече децентрализация към обмена на информация. Той обясни, че Web 1.0 е началото на технологията с отворен код.
Курсът, според Сън, е бил отклонен от тази фундаментална идея от Web 2.0 и появата на големите технологични гиганти, които завършиха централизирането на интернет. Той също така каза, че Web 3.0 се фокусира върху мобилността на по-малки устройства като смартфони.
Според Сън хората започват да се страхуват от централизираната структура на интернет, която позволи на компании като Facebook да съберат огромно количество данни и дори да се включат във влиянието на президентските избори в САЩ.
Ще разгледаме всички тези проблеми в Web 4.0 и ще създадем по-добър интернет за тази ера: децентрализиран, масово съвместен интернет, управляван от общността, с високоефективни, достъпни и удобни приложения и услуги в интернет.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.