Биткойн максималистът добива BTC чрез услуга за хостинг на платформи за добив.
Джак Дорси, главен изпълнителен директор на Twitter и Square, подкрепи редица големи проекти, ориентирани към Биткойн в последните години. Той дори каза, че според него Биткойн може да доведе до световен мир.
Вчера, в отговор на туит от друг потребител за навлизане в Биткойн добива, Дорси написа:
Опитвам се да копая и с Compass Mining …
Той не уточни, но Compass сподели публикацията със своите над 25,000 последователи, като ретуитна коментара на Дорси.
Биткойн се добива чрез енергоемък процес, наречен доказателство за работа, при който компютрите се състезават за изпълнение на редица сложни математически операции в замяна на крипто награди.
Самата работа е произволна: миньорите просто изразходват изчислителна мощ в замяна на потенциална награда, която може да бъде невероятно ценна предвид текущата цена на Биткойн.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биотехнологична компания конвертира баланса си в Биткойн
Макар че е технически възможно да се добива Биткойн с обикновен компютър, е малко вероятно да направите много пари. Всъщност може дори да не направите достатъчно, за да покриете сметката си за ток, като се има предвид колко енергоемък е процеса. Печеливш добив на Биткойн в наши дни обикновено изисква свръхмощни компютри или персонализирани ASIC платформи за добив.
“Целта на бизнес модела на Compass е да позволи на всеки да добива биткойни с достъп до същите видове разходи за електроенергия, хардуерно снабдяване и съхранение, на които се радват най-големите и най-силно финансираните миньори в света”, обясни Зак Воел, директор на съдържанието и изследванията на Compass.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?