Canadian University Dubai (CUD), частен университет, разположен в Дубай, наскоро обяви партньорството си с Binance Pay за приемане на такси за курсове в криптовалути.
Този ход щеше да позволи на местните и чуждестранните студенти да плащат таксите си за обучение като използват различни криптовалути.
Binance Pay, услуга, стартирана от Binance, поддържа над 200 криптовалути, включително Биткойн, Dogecoin и Етериум и начислява нулеви такси за транзакция.
Техническа пречка само ден след обявяването обаче помрачи въодушевлението от краткотрайната инициатива.
Въпреки този неуспех Binance организира семинар и информационна сесия за студентите от CUD за криптовалути, на която те бяха запознати с основите на блокчейн и криптовалутите, Web3 и метавселената.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Ще продължи ли възхода?
Университетът все още не е коментирал ситуацията. Все пак неотдавнашното публикуване на крипторегламенти за доставчиците на услуги за виртуални активи (VASP) в Дубай от Регулаторния орган за виртуални активи може да е изиграло роля за неуспеха.
Ирина Хийвър, адвокат по крипто и блокчейн, базирана в Обединените арабски емирства, заяви, че регламентите са „дългоочаквани и силно-желани“.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.