В петък акциите се повишиха, като индексите Dow, S&P и Nasdaq отбелязаха значителен ръст.
Dow затвори над границата от 40,000 пункта, но не успя да постави нов рекорд.
Въпреки общите положителни настроения, акциите на големи американски банки като JPMorgan Chase, Wells Fargo и Citigroup се понижиха, въпреки че отчетоха добри тримесечни печалби.
Петъчното възстановяване на пазарите отбеляза забележителен обрат спрямо предходната сесия, когато S&P и Nasdaq се понижиха след по-слаб от очакваното доклад за индекса на потребителските цени през юни.
Освен това индексът на цените на производителите за юни надхвърли очакванията, което свидетелства за продължаващ инфлационен натиск в икономиката.
Междувременно доходността на 10-годишните държавни облигации спадна до 4.187% в края на борсовия ден, отразявайки известна предпазливост на инвеститорите на фона на смесените икономически сигнали.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.