Капитан Кърк изглежда не е убеден, че Крейг Райт е изобретил Биткойн.
В публикация от 11-ти февруари Шатнър публикува:
Запитайте се, защо някой ще твърди, че е Сатоши и ще предложи нулево доказателство? Или дай доказателство, или млъквай, не е ли така?
Дискусията започна, след като Twitter потребител отговори на съобщението на известния актьор, гласящо че е бил на крипто събитие, като изрази надеждата, че “фалшивия Сатоши не е бил там”.
След като разясни, че това е препратка към Крейг Райт, друг потребител възрази, казвайки, че Райт наистина е Сатоши и че Биткойн SV е истинският Биткойн (пояснение: Райт не е Сатоши и BSV е шиткойн).
Шатнър отговори по следния начин:
Защо не може да го докаже? Това, което прочетох, е, че някакъв загадъчен куриер ще достави ключовете (което честно казано е сцена направо от Back to the Future.) Ако той е [Сатоши], трябва да може да го докаже. Това е като съвременното търсене на Анастасия.
В своята публикация, Шатнър имаше предвид Tulip тръста, който уж съдържа частните ключове за милион BTC – на стойност 9,7 милиарда долара към момента на писане на статията. В края на януари Райт спомена, че е уверен, че ще получи достъп до въпросните средства.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.