Кайл Самани, съосновател и управляващ партньор в Multicoin Capital, наскоро отбеляза, че проекти като Dfinity и Cosmos могат потенциално да се конкурират с Етериум (ETH) в рамките на пазара на децентрализирани приложения (dApp) и разработването на интелигентни договори.
Той смята, че до края на 2019 г. мрежата на Етериум ще продължи да бъде най-доминиращата блокчейн мрежата за стартиране на първични монети (ICO-та).
Той обаче отбеляза, че пазарът ще се балансира, тъй като има много добре финансирани проекти, които в момента се разработват. Както бе съобщено в края на август 2018 г., проектът Zug на Dfinity, базиран в Швейцария, „интернет компютър“, успя да събере над 100 милиона долара чрез частна продажба на токени. Общо, на пръв поглед обещаващата инициатива е събрала близо 200 милиона долара.
Cosmos , другият проект, който Самани смята, че ще бъде конкуренция за Етериум , е фокусиран върху разработването на решения, които ще позволят на различните блокчейн мрежи да комуникират помежду си (блокчейн оперативна съвместимост). Както бе посочено, Лукас Нузи, техническият анализатор в Digital Asset Research, каза следното през юни 2018 г.:
Ние сме много близко до постигането на оперативна съвместимост на блокчейн мрежите и това има потенциал да промени целия крипто пазар.</s tron g>
Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.
През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.