Начало » Крипто Крими » Доклад показва как хакери използват Binance за изпиране на пари

Доклад показва как хакери използват Binance за изпиране на пари

07.06.2022 18:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Доклад показва как хакери използват Binance за изпиране на пари

През септември 2020 г. хакери от севернокорейската Lazarus Group проникнаха в словашката крипто борса Eterbase и откраднаха валута на стойност приблизително $5.4 милиона.

Използвайки само криптирани имейл адреси, хакерите отвориха най-малко две дузини анонимни акаунта в Binance и ги използваха, за да “преобразуват откраднатите средства и да скрият следата на парите”, според ново разследване на Reuters.


Според доклада взаимодействията между борсата и добре познатата хакерска група, спонсорирана от държавата, са част от много по-широка картина на незаконната дейност. 


От 2017 до 2021 г. Binance се използва за обработка на транзакции на обща стойност най-малко $2.35 милиарда, свързани с хакове, инвестиционни измами и незаконни продажби на наркотици, съобщи Reuters.


Групата Lazarus, която беше санкционирана от правителството на САЩ през 2019 г. заради кибератаки, предназначени да подкрепят оръжейната програма на Северна Корея, отново влезе в заглавията през април, когато правителството на САЩ установи връзка между действията ѝ и близо $600 милион, откраднати от страничната верига Ronin на Axie Infinity. Компанията за блокчейн анализ Chainalysis изчислява, че до 2020 г. Lazarus е откраднал криптовалута на стойност $1.75 милиарда.


В отговор на разследването на Reuters, говорителят на Binance Патрик Хилман заяви, че акаунти с близо $5.8 милиона, използвани по време на атаката на Ronin, са идентифицирани и замразени от екипа за сигурност на Binance.


Много членове на екипа на Binance бяха замесени в първоначалното разследване”, се твърди в изявление, публикувано от компанията. 


“Ние активно споделяме разузнавателна информация с правоприлагащите органи, за да начертаем начина на действие на Северна Корея в световен мащаб.”


Позовавайки се на атаката на Eterbase, Binance заяви, че “напълно съдействахме на исканията, получени от словашките власти”.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Институционалните инвеститори се стичат към Биткойн (BTC)

Binance засили изискванията си за познаване на клиента през август 2021 г., а данните от аналитичната фирма Crystal Blockchain показват, че потоците от незаконни средства са спаднали значително оттогава. Въпреки това, тъй като милиони вече са откраднати или използвани за незаконна дейност в Binance, не е ясно какво се прави в подкрепа на жертвите на кражба или измама.

Докато потребителите в много страни могат да призовават банките да замразят или възстановят откраднатите средства, Binance обяснява на своя уебсайт, че правоприлагащите органи трябва да бъдат пряко ангажирани и жертвите трябва да подпишат споразумения за неразкриване като условие за замразяване на активи.


Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто кражбите достигат $2.1 милиарда през 2025 година

Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.

27.06.2025 16:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Cointelegraph и CoinMarketCap претърпяха хакерски атаки – за какво да внимаваме?

Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.

23.06.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.