Dogecoin направи огромно движение от 11% през последните 24 часа след последния туит на Илон Мъск.
Илон Мъск сподели туит вчера, който имаше ASCII фигура с големи уши, държаща ракетно емоджи в ръцете си.
След туита, Dogecoin скочи с около 11% през последните 24 часа, като за известно време беше най-печелившата криптовалута в топ 10 по пазарна капитализация.
Много от последователите на Илон Мъск сметнаха, че публикацията се отнася за DOGE поради кучешката фигура и ракетата, която често се свързва с меме монетата.
Както се е случвало и преди, коментарът на изпълнителният директор на SpaceX изглежда е помогнал за изпомпването на монетата.
Някои притежатели следят Twitter профила на Мъск, за да следят за движения като тези, купувайки повече Dogecoin, в очакване увеличение.
Някои други потребители обаче посочиха, че ASCII изкуството всъщност прилича повече на заек, отколкото на куче. Въпреки че това не попречи на хората да го използват, за да издигнат DOGE и други меме монети.
Последните няколко месеца не бяха особено силни за Dogecoin, тъй като криптовалутата наблюдаваше много низходящи движения през периода.
Не Пропускай: Биткойн може да не достигне $100,000 до декември, твърди анализатор
От 0.349, монетата е загубила повече от 24%. Биткойн и Етериум, от друга страна, са постигнали положителни печалби в рамките на същия период.
През тези трудни месеци Dogecoin също падна на последното място в топ 10 на криптовалутите по обем на пазара.
Монетата обаче никога не отпадна от топ 10 и сега се възстанови до номер 9 благодарение на скорошното движение нагоре.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.